2016/11/09 Króluj nam, Chryste! - Nowenna w krakowskim kościele sióstr sercanek - Oficjalna strona sióstr sercanek

Przejdź do treści

Menu główne:

2016/11/09 Króluj nam, Chryste! - Nowenna w krakowskim kościele sióstr sercanek

SERCE JEZUSA > Nowenna przed Jubileuszowym Aktem Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana

Już dzisiaj bardzo prosimy, aby proklamację Jubileuszowego Aktu poprzedziła nowenna, odmawiana w naszych świątyniach, klasztorach i seminariach - zaznaczyli polscy biskupi w liście pasterskim w sprawie zakończenia Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia i 1050. rocznicy Chrztu Polski.

Zgodnie z tym zaleceniem, w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa przy ul. Garncarskiej w Krakowie, 10 listopada 2016 r. rozpocznie się uroczysta nowenna, którą poprowadzi o. Rafał Antoszczuk OFM Conv., posługujący obecnie w sercańskiej świątyni.

Celem dziewięciodniowej modlitwy jest duchowe przygotowanie do osobistego przyjęcia Jezusa jako Króla i Pana - zaznacza o. Rafał. Chcemy świadomie i głęboko przeżyć te ważne dla nas wydarzenia, dlatego przez najbliższe dni przed Mszą Świętą o godz. 18.30 będziemy poznawać i rozważać treść podanej nam przez Kościół modlitwy - dodaje.

Tekst nowenny opublikowany przez KEP dotyczy m.in. uznania władzy Chrystusa Króla, dziękczynienia za 1050 lat chrześcijaństwa na ziemiach polskich i uwielbienia Boga w tajemnicy Jego miłosierdzia, a także oddania czci Maryi Królowej Polski i przebłagania za grzechy popełnione w naszej Ojczyźnie.

Jubileuszowe obchody zakończą się uroczystym Aktem Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana 19 listopada w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach. W niedzielę Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata akt ten zostanie odczytany we wszystkich świątyniach Kościoła katolickiego w Polsce.

W sercańskim kościele punktem kulminacyjnym tej uroczystości będzie niedzielna Msza Święta o godz. 10.00, połączona z nabożeństwem przed Najświętszym Sakramentem i modlitwą do Chrystusa Króla.

Zapraszamy do wspólnego świętowania!

copyright @ siostry sercanki 2017
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego