2017/01/15 Dzień VI - Oficjalna strona sióstr sercanek

Przejdź do treści

Menu główne:

VI dzień nowenny przed uroczystością św. Józefa Sebastiana Pelczara

Św. Józef Sebastian Pelczar tak pisał:

Życie duchowne da się przyrównać do życia natury. Początki są zimą. Wtenczas burze namiętności miotają duszą, mróz bojaźni świata ścina ją lodem, a mgła nieświadomości otacza pomroką, lecz czasami poprzez grube chmury przedziera się promień Bożego słońca. Promień łaski i Bożej pociechy budzi w niej otuchę.

Nastaje wiosna. Pod wpływem słońca pękają lody, cichną burze, dusza opanowuje namiętności i gardzi ponętami świata. Wnet zaczyna się zielenić świętymi pragnieniami i stroić w kwiaty cnót. Czasem zdarzy się jeszcze dzień zamglony i dżdżysty, tj. duchowa ciemność, osłabienie i zniechęcenie, niekiedy dzień burzliwy, walka z pokusami, a nawet klęska i upadek. Mimo to, gdy dusza jest pokorna i stała, idzie ciągle naprzód i wstępuje w lato. Wtedy słońce łaski Bożej grzeje ją tak silnie swym żarem, że zboża i owoce, to jest dobre uczynki, dojrzewają prędko.
ŻD 1,35

Boże, w Trójcy Świętej Jedyny, za przyczyną św. Józefa Sebastiana wysłuchaj naszą modlitwę i udziel nam łask, o które Cię z ufnością prosimy. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.

Św. Józefie Sebastianie, módl się za nami.
Siewco braterskiej jedności, módl się za nami.
Orędowniku naszych próśb przed tronem Boga, módl się za nami.

copyright @ siostry sercanki 2017
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego