2017/04/22 Zjazd rodziców sióstr postulantek - Oficjalna strona sióstr sercanek

Przejdź do treści

Menu główne:

2017/04/22 Zjazd rodziców sióstr postulantek

W przeddzień Niedzieli Bożego Miłosierdzia, 22 kwietnia 2017 r. m. gen. Olga Podsadnia spotkała się z siostrami postulantkami oraz ich rodzicami w krakowskiej bursie dla studentek, w której obecnie przebywa wspólnota postulatu.

W sobotnie przedpołudnie o. dr Przemysław Michowicz OFMConv z Krakowa wygłosił dla zebranych w kaplicy sióstr i gości konferencję na temat powołania do życia konsekrowanego. Po tym teologicznym wprowadzeniu Matka Generalna przedstawiła pokrótce rodzicom sióstr charyzmat i duchowość Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego, a także duchowe sylwetki Założycieli św. Józefa Sebastiana Pelczara i bł. Matki Klary Szczęsnej. Ważnym wątkiem wspomnianej prelekcji był przebieg procesu beatyfikacyjnego Matki Klary, w którym m. gen. Olga Podsadnia pełniła funkcję postulatora.

Po uroczystej Eucharystii i świątecznym obiedzie siostry postulantki spędziły popołudnie w gronie swoich najbliższych. Nad całością sobotniego spotkania czuwała s. mistrz. Liliana Mozdyniewicz.

copyright @ siostry sercanki 2017
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego