2017/06/23 Źródło naszego życia jest w Sercu Jezusowym – Msza Święta odpustowa pod przewodnictwem ks. abpa Marka Jędraszewskiego - Oficjalna strona sióstr sercanek

Przejdź do treści

Menu główne:

2017/06/23 Źródło naszego życia jest w Sercu Jezusowym – Msza Święta odpustowa pod przewodnictwem ks. abpa Marka Jędraszewskiego

W uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa Mszy Świętej porannej w kościele Sióstr Sercanek w Krakowie przewodniczył Metropolita Krakowski ks. abp Marek Jędraszewski.

O godz. 7.00 rozpoczęła się Eucharystia, którą wraz z Księdzem Arcybiskupem celebrowali: ks. prof. Tadeusz Panuś, proboszcz  Parafii pw. św. Anny w Krakowie, ks. prof. Kazimierz Panuś, ks. prof. Łukasz Kamykowski, ks. rektor Józef Morawa, ks. dr Karol Litawa, sekretarz Księdza Arcybiskupa, ks. Rafał Wilkołek, kapelan Metropolity, o. Jakub Śpiewak SJ i o. kapelan Rafał Antoszczuk OFMConv.

To Serce stało się życiodajną mocą Kościoła, to z niego czerpiemy moc sakramentów. To ono sprawia, że coraz bardziej odkrywamy głębię nieskończonego miłosierdzia Boga. Z tego faktu rodzi się wdzięczność i ufność, jaką w Chrystusie pokładamy i uwielbienie, któremu nie chcemy nigdy położyć kresu – powiedział w homilii Metropolita Krakowski, podejmując refleksję na temat wezwań litanijnych do Najświętszego Serca Jezusowego. Zachęcał także do budowania w Kościele wspólnoty jedności i miłości na wzór komunii Trójcy Przenajświętszej.

Podczas porannych uroczystości posługę liturgiczną podjęli bracia klerycy z Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej oraz brat diakon z Wyższego Seminarium Duchownego oo. kapucynów.

O oprawę muzyczną piątkowej uroczystości zatroszczyła się s. p. Ligia Bender wraz z sercańskim Chórem.

Bezpośrednim wprowadzeniem w misterium Eucharystii była śpiewana Jutrznia o Najświętszym Sercu Pana Jezusa, na której zgromadziły się siostry sercanki z krakowskich wspólnot.  

La Bohème
Homilia ks. abpa Jędraszewskiego
00:00
foto © Adam Bujak
copyright @ siostry sercanki 2017
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego