2017/08/02 Całym sercem oddajemy się naszej rodzinie zakonnej - śluby wieczyste w Krakowie - Oficjalna strona sióstr sercanek

Przejdź do treści

Menu główne:

2017/08/02 Całym sercem oddajemy się naszej rodzinie zakonnej - śluby wieczyste w Krakowie

W święto Matki Bożej Anielskiej, 2 sierpnia 2017 r., w kościele Najśw. Serca Pana Jezusa w Krakowie, podczas Mszy Świętej o godz. 10.00, trzy siostry: s. Juta Piekarczyk, s. Mikołaja Kucharzyk i s. Andrea Szokiera złożyły na ręce m. gen. Olgi Podsadniej śluby wieczyste.

Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił o. prof. dr hab. Zdzisław Kijas OFMConv, który wcześniej poprowadził dla sióstr rekolekcje zakonne, przygotowujące do złożenia wieczystej profesji. Do koncelebry dołączyli: ks. prał. Feliks Kwaśny z Sanoka, ks. kan. Mariusz Nakonieczny, proboszcz parafii pw. bł. Władysława Gorala w Lublinie, ks. Andrzej Szkoła, proboszcz Parafii pw. Chrystusa Króla w Sanoku, ks. Daniel Trojnar, moderator Wspólnoty  Życia z Wrocanki, ks. Łukasz Czaja, wikariusz parafii pw. św. Anny w Hoczwi i o. Rafał Antoszczuk OFMConv, kapelan, posługujący na co dzień w sercańskiej świątyni.

Wraz z siostrami, składającymi śluby wieczyste modlili się ich rodzice, rodzeństwo i przyjaciele, a także liczne grono sióstr.

foto © siostry sercanki
copyright @ siostry sercanki 2017
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego