2017/09/27 Bł. Matka Klara łączyła kontemplację z działalnością apostolską – II rocznica beatyfikacji w sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie - Oficjalna strona sióstr sercanek

Przejdź do treści

Menu główne:

2017/09/27 Bł. Matka Klara łączyła kontemplację z działalnością apostolską – II rocznica beatyfikacji w sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie

By pójść za Jezusem, trzeba postawić Go w centrum wszystkiego, to znaczy nieustannie podtrzymywać i pogłębiać osobistą przyjaźń z Bogiem i świadczyć o Nim czynną, miłosierną miłością. Taką postawę przyjęła bł. Klara - zaznaczył w homilii ks. kard. Stanisław Dziwisz podczas Mszy Świętej dziękczynnej w II rocznicę beatyfikacji Matki Klary Szczęsnej, 27 września 2017 r. w sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie.
 
W Kościele Relikwii wraz z emerytowanym Metropolitą Krakowskim Eucharystię sprawowali: ks. prał. Jan Kabziński, kustosz sanktuarium na Białych Morzach, ks. prof. Łukasz Kamykowski, ks. prof. Robert Tyrała, ks. dr Stanisław Mieszczak SCJ, o. Azariasz Hess OFM, ks. kan. Czesław Bogdał, ks. dr Dariusz Guziak i o. Rafał Antoszczuk OFMConv.

W drugą rocznicę beatyfikacji Współzałożycielki Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego w uroczystości uczestniczyły: m. gen. Olga Podsadnia z Zarządem, a także siostry ze wszystkich wspólnot krakowskich, m. prow. Marianna Łacina wraz z siostrami z Częstochowy, s. as. Barbara Nowak z siostrami z Rzeszowa oraz s. Rita Kurdziel, misjonarka posługująca obecnie na Jamajce.

Podczas Eucharystii oprawę muzyczną podjął sercański chór pod dyrekcją s. p. Ligii Bender. Po zakończeniu liturgii siostry wraz z wiernymi, zgromadzonymi w papieskim sanktuarium, modliły się za wstawiennictwem Matki Bożej Nieustającej Pomocy o łaskę powołań do Zgromadzenia Sióstr Sercanek oraz w intencjach przedstawionych w nowennie.

Siostry nawiedziły również kaplicę Najświętszego Serca Jezusowego, aby śpiewem uwielbić Boga za dar wyniesienia do chwały ołtarzy św. Józefa Sebastiana Pelczara i bł. Matki Klary Szczęsnej oraz uczcić relikwie Założycieli sercańskiej rodziny zakonnej.

copyright @ siostry sercanki 2017
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego