2017/10/27 Spotkanie sióstr przełożonych w Krakowie - Oficjalna strona sióstr sercanek

Przejdź do treści

Menu główne:

2017/10/27 Spotkanie sióstr przełożonych w Krakowie

W domu generalnym Zgromadzenia w Krakowie w dniach 27 – 29 października 2017 r. odbyło się doroczne spotkanie sióstr przełożonych. Wzięły w nim udział: m. gen. Olga Podsadnia wraz z zarządem, matki prowincjalne z Rzeszowa i Częstochowy, siostra delegatka z Ukrainy, przedstawicielka sióstr z Rzymu oraz 45 sióstr przełożonych z Polski, wśród nich mistrzynie nowicjatu i postulatu.

W piątkowy wieczór siostry przełożone zgromadziły się na wspólnej modlitwie w kościele Najśw. Serca Pana Jezusa przy ul. Garncarskiej. W kolejnym punkcie programu Matka Generalna wprowadziła siostry w tematykę spotkania. Drugi dzień zjazdu rozpoczął się modlitwą poranną i Eucharystią w kaplicy Domu Rekolekcyjnego św. Józefa Sebastiana Pelczara, której przewodniczył i homilię wygłosił o. Jakub Kołacz, przełożony Prowincji Polski Południowej Towarzystwa Jezusowego. Przed południem w sali kapitulnej domu generalnego Ojciec Prowincjał wygłosił dla sióstr przełożonych konferencję na temat życia we wspólnocie.  

Następnie siostry spotkały się kolejno z Matką Generalną, Siostrą Ekonomką i Matkami Prowincjalnymi. Zwieńczeniem obrad i wspólnej modlitwy była wieczorna Eucharystia sprawowana przy relikwiach św. Ojca Założyciela z racji comiesięcznego nabożeństwa ku jego czci.

W niedzielę, po Mszy Świętej i śniadaniu z rekreacją, siostry przełożone wyruszyły w podróż powrotną do swoich wspólnot.

copyright @ siostry sercanki 2017
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego