2017/12/29 Rekolekcje sylwestrowe ze Świętymi - Oficjalna strona sióstr sercanek

Przejdź do treści

Menu główne:

2017/12/29 Rekolekcje sylwestrowe ze Świętymi

Maryja, św. Józef, bł. Karolina Kózkówna i sł. Boża Paulina Jaricot to bohaterowie tegorocznych rekolekcji sylwestrowych, które odbyły się w dniach 29 grudnia – 2 stycznia 2018 r. w akademickiej bursie sióstr sercanek w Krakowie.

W skupieniu prowadzonym przez ks. Zbigniewa Koconia, proboszcza Parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Katowicach i s. Lilianę Mozdyniewicz, referentkę ds. powołań, wzięło udział 7 dziewcząt, 5 sióstr aspirantek.

Jak zawsze, w centrum naszych rekolekcji był Pan Jezus, tym razem w postaci małego Dziecięcia, ale w drodze do betlejemskiej stajenki towarzyszyli nam również niezwykli Święci – zaznacza organizatorka rekolekcji s. Liliana Mozdyniewicz. To dla mnie wielka radość, kiedy widzę dziewczęta, które właśnie w ten sposób pragną żegnać kończący się rok i z Bogiem wchodzić w kolejny – dodaje.

Podczas tych dni rekolekcjonista przywołał postać Maryi, wspominając 100. rocznicę objawień fatimskich oraz św. Józefa, który decyzją Ojca Świętego Franciszka został ogłoszony patronem tego roku. Dziewczęta mogły również spotkać się w duchowy sposób z bł. Karoliną, patronką Ruchu Czystych Serc i sł. Bożą Pauliną Jaricot, założycielką Żywego Różańca.

W programie rekolekcji sylwestrowych, obok wspólnie przeżywanej Eucharystii, adoracji Najświętszego Sakramentu i wygłoszonych konferencji, dziewczęta znalazły także czas na dobrą zabawę, śpiew kolęd oraz nawiedzenie szopek w krakowskich kościołach.

copyright @ siostry sercanki 2017
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego