2018/01/22 Wizyta ks. abpa Henryka Nowackiego w domu generalnym w Krakowie - Oficjalna strona sióstr sercanek

Przejdź do treści

Menu główne:

2018/01/22 Wizyta ks. abpa Henryka Nowackiego w domu generalnym w Krakowie

Ze względu na przypadającą w tym roku 40. rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową 22 stycznia 2018 r. w domu generalnym w Krakowie gościł nuncjusz apostolski ks. abp Henryk Józef Nowacki, wieloletni współpracownik św. Jana Pawła II.
 
Na początku spotkania m. gen. Olga Podsadnia skierowała do Księdza Arcybiskupa słowa powitania i wdzięczności za przybycie.

Podczas Wieczoru ze św. Janem Pawłem II Ksiądz Nuncjusz podzielił się z siostrami swoim osobistym doświadczeniem posługi u boku Ojca Świętego. W wygłoszonej do sióstr konferencji szczególnie dużo uwagi poświęcił relacji św. Jana Pawła II do Boga, ukazując jego głęboki kult eucharystyczny, ducha modlitwy i skupienia, którymi się odznaczał oraz jego zjednoczenie z Chrystusem Ukrzyżowanym.

Mówiąc o stosunku Ojca Świętego do ludzi, których spotykał, ks. abp Henryk Nowacki zaznaczył, że pomimo wielości obowiązków, papież traktował każdego człowieka indywidualnie i problemy, które mu powierzano przeżywał bardzo osobiście.

Ksiądz Nuncjusz wspomniał również o niezwykłej drodze do świętości Papieża Polaka, który od początku swego życia doświadczał cierpienia, samotności i trudów kapłańskiego życia, ale znosząc je w pokorze wzrastał w miłości do Boga i Kościoła podejmując posługę biskupa, kardynała, a następnie Biskupa Rzymu. Jak zaznaczył Ksiądz Arcybiskup, ta zażyła relacja z Bogiem i jego szczere pragnienie świętości doprowadziły go do domu Ojca, do którego każdy z nas jest zaproszony.

Zwracając się do zebranych w sali kapitulnej sióstr Ksiądz Arcybiskup podkreślił również, że sercańska rodzina zakonna została przez Boga w szczególny sposób obdarowana i powołana do służby w samym wnętrzu Kościoła. Codzienna posługa, którą siostry przez wiele lat pełniły przy Ojcu Świętym na trwałe wpisuje się w duchowe dziedzictwo Zgromadzenia i Kościoła.

Po wygłoszonej konferencji siostry zadawały Księdzu Arcybiskupowi pytania. Poniedziałkowy Wieczór ze św. Janem Pawłem II zakończył się błogosławieństwem i Apelem Jasnogórskim.

copyright @ siostry sercanki 2017
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego