2018/02/01 "Na chwałę Boga w Trójcy Świętej Jedynego" - przyjęcie do postulatu w Krakowie - Oficjalna strona sióstr sercanek

Przejdź do treści

Menu główne:

2018/02/01 "Na chwałę Boga w Trójcy Świętej Jedynego" - przyjęcie do postulatu w Krakowie

Niepokalana Maryjo, najdoskonalsza Służebnico Pańska, Matko i Mistrzyni moja, Tobie z ufnością i uległością się powierzam. Kształtuj moje serce na wzór Serca Twojego Boskiego Syna, abym pod Twoją macierzyńską opieką wzrastała w miłości i wierności na chwałę Boga w Trójcy Świętej Jedynego

- tymi słowami modlitwy zawierzenia pięć kandydatek: Marcelina, Joanna, Ewelina, Agnieszka i Danuta, rozpoczęło wstępny okres formacji w Zgromadzeniu Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego.

W wigilię święta Ofiarowania Pańskiego, 1 lutego 2018 r. o godz., 15.30 w kaplicy Domu Macierzystego w Krakowie,  w obecności m. gen. Olgi Podsadniej, zarządu Zgromadzenia, s. mistrz Liliany Mozdyniewicz i licznego grona sióstr, odbyła się ceremonia przyjęcia do postulatu.

Po wysłuchaniu Słowa Bożego i wspólnej modlitwie Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa siostry odczytały uroczysty akt zawierzenia i przyjęły z rąk Matki Generalnej poświęcone medaliony z wizerunkiem Serca Bożego. Po zakończeniu obrzędu siostry obecne na ceremonii złożyły siostrom postulantkom serdeczne życzenia.

Eucharystia w intencji sióstr postulantek, z prośbą o światło Ducha Świętego na czas formacji zakonnej, była sprawowana 2 lutego w kościele Najśw. Serca Pana Jezusa w Krakowie.

copyright @ siostry sercanki 2017
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego