2018/02/17 "W Sercu Jezusa jest mój dom" – sercańskie rekolekcje dla młodzieży w Częstochowie - Oficjalna strona sióstr sercanek

Przejdź do treści

Menu główne:

2018/02/17 "W Sercu Jezusa jest mój dom" – sercańskie rekolekcje dla młodzieży w Częstochowie

RODZINA ŚWIECKICH > Wydarzenia
Dom zakonny sióstr sercanek przy ul. Spadzistej 15 w Częstochowie stał się swoistą oazą dla  dziewcząt i chłopców, którzy 17 lutego 2018 r. przeżywali sercański dzień skupienia pod hasłem: W Sercu Jezusa jest mój dom.

Spotkanie dla 23 uczestników poprowadził ks. Piotr Klekociński z miejscowej Parafii pw. św. Józefa oraz z s. Amanda Adamczyk z Częstochowy i s. Zuzanna Citak z Łodzi. Do rekolekcyjnej wspólnoty dołączyła również s. Maria Paszko z Radomska.

Młodzież z zaangażowaniem włączyła się w program dnia, poszukując odpowiedzi na pytania: Co kryje się w ludzkim sercu? Co mieści w sobie Serce Boga?

Zawiązanie wspólnoty, rozważanie Słowa Bożego, adoracja Jezusa Eucharystycznego i Sakrament Pokuty były duchowym przygotowaniem do najważniejszego mementu dnia – wspólnie przeżywanej Eucharystii. Po zakończeniu homilii sześcioro uczestników spotkania otrzymało sercański krzyżyk na znak przynależności do Młodzieży Rodziny Sercańskiej.

To był dla nas niezwykły czas łaski – wspomina s. Amanda. Cieszę się, że dziewczęta i chłopcy tak chętnie odpowiedzieli na zaproszenie Jezusa i spędzili ten czas w Jego obecności. To bardzo dobry znak, kiedy młodzi ludzie chcą dzielić się swoją wiarą oraz pragnieniem poznawania i naśladowania Serca Jezusowego – dodaje.

Nieodłącznym punktem programu było wspólne świętowanie przy stole, które przyniosło wszystkim uczestnikom wiele radości.

Na zakończenie spotkania młodzież podziękowała ks. Piotrowi, oraz siostrom współprowadzącym rekolekcje za trud i poświęcony czas, a s. p. Konradzie Dębickiej i całej częstochowskiej wspólnocie za otwarte serca i siostrzaną życzliwość.

copyright @ siostry sercanki 2017
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego