2018/05/20 "Od dziś będziesz Królową!" - Koronacja cudownego wizerunku Matki Bożej w Warce - Oficjalna strona sióstr sercanek

Przejdź do treści

Menu główne:

2018/05/20 "Od dziś będziesz Królową!" - Koronacja cudownego wizerunku Matki Bożej w Warce

Kilka tysięcy osób zgromadziło się 20 maja 2018 r. przy kościele parafialnym pw. Matki Bożej Szkaplerznej w Warce na Mszy Świętej polowej, podczas której ks. kard. Kazimierz Nycz dokonał koronacji Cudownego Obrazu Pani Wareckiej.

Wraz z Metropolitą Warszawskim  Eucharystię sprawował ks. bp Józef Zawitkowski oraz licznie zgromadzeni kapłani. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz państwowych i samorządowych, osoby konsekrowane, grupy parafialne oraz czciciele Matki Bożej Szkaplerznej. Wraz ze zgromadzonymi na placu wiernymi modliły się również siostry sercanki, a wśród nich: m. gen. Olga Podsadnia z siostrami z zarządu generalnego, matki prowincjalne z Rzeszowa i Częstochowy, siostry z Krakowa, Zakopanego, Włocławka, Warszawy i Zalesia Górnego, a także siostry z miejscowej wspólnoty, które aktywnie włączyły się w przygotowanie uroczystości koronacyjnej.

W homilii ks. bp Józef Zawitkowski nawiązał  do słów polskich Świętych i poetów, ukazując mozaikę maryjnej duchowości Polaków, którzy od wieków czcili Matkę Bożą jako swoją Królową. Celebrans podkreślił, że korony ufundowane przez mieszkańców miasta są obrazem ślubów złożonych Bogu i Jego Najświętszej Matce.

Msze Świętą poprzedziło Czuwanie z Maryją w Wieczerniku, które poprowadziły zespoły muzyczne Mocni w Duchu i Posłani.

Po zakończeniu Eucharystii odbyła się procesja z ukoronowanym obrazem Matki Bożej Szkaplerznej do sanktuarium. Uroczystości koronacyjne zakończyły się Apelem Jasnogórskim.

zobacz także:

foto © Tomasz Gołąb /Gość Niedzielny
foto © Magdalena Kowalewska
copyright @ siostry sercanki 2017
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego