2018/06/09 Nikt nas nie kocha tak, jak Bóg - uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa w Częstochowie - Oficjalna strona sióstr sercanek

Przejdź do treści

Menu główne:

2018/06/09 Nikt nas nie kocha tak, jak Bóg - uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa w Częstochowie

RODZINA ŚWIECKICH > Wydarzenia
Częstochowska wspólnota Młodzieży Rodziny Sercańskiej zgromadziła się 9 czerwca 2018 r. w kaplicy zakonnej sióstr sercanek przy ul. Spadzistej 15, aby wspólnie uczcić Najświętsze Serce Jezusowe przez Niepokalane Serce Maryi.

Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił ks. Piotr Klekociński z Parafii pw. św. Józefa w Częstochowie.

Tytularna uroczystość Zgromadzenia Sióstr Sercanek jest również największym świętem naszej młodzieżowej wspólnoty.To także okazja do podzielenia się swoim osobistym doświadczeniem Bożej miłości. Cieszę się, że młodzi z taką odwagą mówią o swojej wierze - podkreśla s. Amanda Adamczyk, koordynatorka MRS.

Jeden z członków wspólnoty wyznaje:
Bóg jest zawsze przy nas i kocha tak, jak nikt inny. Każdy z nas potrzebuje tej miłości i w naturalny sposób chce ją odwzajemniać, pomimo trudów, na jakie w życiu napotyka. Jesteśmy stworzeni na Boży obraz i powołani do tego, by kształtować swoje serce na wzór Serca Jezusowego.

W sobotniej Eucharystii uczestniczyły 24 osoby. Przedłużeniem wspólnej modlitwy było uwielbienie Najśw. Serca Jezusowego śpiewem, które animował ks. Piotr.

copyright @ siostry sercanki 2017
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego