2018/08/02 "Bóg pragnie naszej świętości" - śluby wieczyste s. Blanki Tomczyk w Krakowie - Oficjalna strona sióstr sercanek

Przejdź do treści

Menu główne:

2018/08/02 "Bóg pragnie naszej świętości" - śluby wieczyste s. Blanki Tomczyk w KrakowieO pragnieniu nieba, mocy ewangelicznych błogosławieństw i budowaniu zażyłej więzi z Jezusem mówił ks. Robert Grohs podczas uroczystości ślubów wieczystych s. Blanki Tomczyk 2 sierpnia 2018 r. w kościele Sióstr Sercanek w Krakowie. W intencji siostry składającej wieczystą profesję Eucharystię sprawowało dziewięciu kapłanów.


Po homilii i odśpiewaniu Litanii do Wszystkich Świętych s. Blanka złożyła na ręce m. gen. Olgi Podsadniej śluby czystości ubóstwa i posłuszeństwa według Konstytucji Zgromadzenia Służebnic Najśw. Serca Jezusowego. Następnie celebrans modlił się nad siostrą słowami konsekracji:

(…) Ześlij Panie dar Ducha Świętego na tę służebnicę swoją, która wszystko porzuciła ze względu na Ciebie, Ojcze. Niech w niej zajaśnieje oblicze Chrystusa, aby wszyscy patrząc na nią poznali, że On jest obecny w Twoim Kościele. (…)

Po odczytaniu modlitwy konsekracyjnej siostra Blanka otrzymała obrączkę oraz zapaloną świecę na znak związania się z Chrystusem na wieki. Na zakończenie obrzędu wieczystej profesji siostra wymieniła z Matką Generalną pocałunek pokoju.

Przed błogosławieństwem i rozesłaniem Siostra Wieczystka podziękowała Bogu za łaskę powołania do życia konsekrowanego, a następnie skierowała słowa wdzięczności do rodziców i całej rodziny, przełożonych Zgromadzenia, sióstr mistrzyń, a także do sióstr chorych i starszych, dziękując im za modlitwę i ofiarowane w jej intencji cierpienie.  Na zakończenie podziękowała Księdzu Rekolekcjoniście i wszystkim obecnym na uroczystości kapłanom.

Po Mszy św. siostra złożyła podpis w Księdze Ślubów i wraz z gośćmi udała się na uroczysty obiad.

copyright @ siostry sercanki 2017
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego