2018/09/10 Pogrzeb ks. abpa Szczepana Wesołego w Katowicach - Oficjalna strona sióstr sercanek

Przejdź do treści

Menu główne:

2018/09/10 Pogrzeb ks. abpa Szczepana Wesołego w Katowicach

Biskup na walizkach, pasterz bez ziemi, ubogi i łagodny sercem,  – tak wspominano śp. ks. abpa Szczepana Wesołego podczas ceremonii pogrzebowej, która odbyła się 10 września 2018 r. w archikatedrze Chrystusa Króla w Katowicach skąd pochodził wieloletni duszpasterz Polonii posługujący w Wiecznym Mieście.

Przed rozpoczęciem Mszy św. pogrzebowej odczytano telegram z Watykanu, w którym papież Franciszek wyraził swoją wdzięczność za posługę duszpasterską wśród emigrantów i ducha patriotyzmu, którym odznaczał się ks. abp Wesoły.
 
Eucharystii przewodniczył ks. abp Wojciech Polak, a homilię wygłosił ks. abp Wiktor Skworc. Przyjmujemy Cię w Twoim rodzinnym mieście. Przyjmujemy Twoje zmęczone pracą, wiekiem i chorobą ciało do krypty tego kościoła, w którym Twoi szlachetni Rodzice prosili o chrzest dla Ciebie i Twoich braci. Spoczniesz w kościele pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła, a my tą Eucharystią dziękujemy za Twoje piękne, szlachetne i pełne poświęcenia życie – zaznaczył w homilii Metropolita Katowicki.

Wraz z uczestnikami pogrzebowej uroczystości modliły się siostry sercanki ze wspólnoty przy Via delle Botteghe Oscure z Rzymu, które do ostatnich chwil posługiwały Księdzu Arcybiskupowi: s. p. Jordana Wajda, s. Inwiolata Lewandowska, s. Martyna proszek, s. Sebastiana Choroś i s. Letycja Kozub.  Do modlitwy dołączyły również siostry z Krakowa: m. gen. Olga Podsadnia, s. as. Hieronima Galas, s. Zenona Migdalska, s. Magdalena Malik, s. Marcelina Zemła, s. Klaudia Skawińska, s. Noela Korczak oraz s. p. Koleta Kuklewicz z Pucka.

copyright @ siostry sercanki 2017
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego