Błogosławiona Klara Ludwika Szczęsna. Apostołka Serca Jezusowego oddana dziełom miłosierdzia. - Oficjalna strona sióstr sercanek

Przejdź do treści

Menu główne:

Błogosławiona Klara Ludwika Szczęsna. Apostołka Serca Jezusowego oddana dziełom miłosierdzia.

"Świętym jest ten, kto tak bardzo zachwycił się pięknem Boga i Jego doskonałą prawdą, że sam zostaje przez nie stopniowo przemieniony. W imię tego piękna i tej prawdy jest gotów wyrzec się wszystkiego, nawet samego siebie. Wystarczy mu miłość Boga, którą wyraża w pokornej i bezinteresownej służbie bliźniemu, a zwłaszcza tym, którzy nie mogą się odwzajemnić" – te słowa papieża Benedykta XVI, choć nie wprost odnoszą się do bł. m. Klary Ludwiki Szczęsnej, doskonale wyrażają jej drogę życia i sekret świętości.

Nad tą drogą nowej Błogosławionej, obejmującą działalność, duchowość, a także przesłanie dla współczesnego człowieka, pochyliło się grono prelegentów - profesorów Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II wraz z siostrami sercankami, jej duchowymi córkami - w czasie konferencji popularno-naukowej, która odbyła się w Krakowie 6 lutego 2016 r., w przededniu 100. rocznicy narodzin dla nieba bł. m. Klary.

Oddana do rąk czytelnika pozycja jest pokłosiem tejże konferencji, nad którą patronat honorowy objął Rektor Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II - ks. prof. dr hab. Wojciech Zyzak.

Książka ukazała się nakładem sióstr sercanek.

Bliższe informacje:
siostry sercanki
ul. Garncarska 24
31-115 Kraków
copyright @ siostry sercanki 2017
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego