Cresson, PA - Dom Opieki - Oficjalna strona sióstr sercanek

Przejdź do treści

Menu główne:Dom zgromadzenia - Dom Opieki im. Jana Pawła II
856 Cambria Street
CRESSON, PA 16630
USA


001 814 886 79 61


johnpaul2manor@juno.com


http://www.johnpaul2manor.org
W 2005 roku w Cresson, PA, obok domu prowincjalnego został wybudowany piękny, przestronny i nowocześnie wyposażony, z pokojami jedno- i dwuosobowymi Dom Opieki im. Jana Pawła II, do którego zostali przeniesieni pensjonariusze z prowadzonego wcześniej przez Zgromadzenie takiego domu w Johnstown, PA.

Mieszkańcy Cresson od samego początku byli bardzo zainteresowani domem, zabiegając o umieszczenie swoich bliskich w starszym wieku pod opieką sióstr, stąd wszystkie miejsca w nowym domu są zajęte przez pensjonariuszy, a wielu czeka w kolejce. Obecnie w domu mieszka 44 rezydentów: kobiety i mężczyzn, w tym dwóch kapłanów, z których jeden pełni posługę kapelana.

Wspólnotę sercańską posługującą w John Paul II Manor stanowią cztery siostry, które z pomocą 16 osób personelu świeckiego z wielkim poświęceniem i zaangażowaniem służą pensjonariuszom jako opiekunki i pielęgniarki, ale też niosą wszelką pomoc, jakiej potrzebuje starsza osoba. Siostry towarzyszą swoim podopiecznym: modląc się z nimi i przygotowując chętnych do sakramentów świętych, śpiewając, rozmawiając, wychodząc na spacery, czytając i pisząc im listy, zawożą także chorych do lekarza. Jedna z sióstr pełni obowiązek administratorki domu.

copyright @ siostry sercanki 2017
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego