Fouquieres les Betune - Prowincja - Oficjalna strona sióstr sercanek

Przejdź do treści

Menu główne:Dom zgromadzenia
Zona Actipolis
62232 FOUQUIÈRES-LES-BÉTHUNE
Pas de Calais
FRANCE


0033 321 680 869
0033 964 222 032


fouquieres@gmail.com
Dom zakonny Służebnic Najśw. Serca Jezusowego w Fouquières les Béthune istnieje od 1949 r. Na początku została w nim umiejscowiona szkoła gospodarcza dla dziewcząt, która z czasem przekształcona została na szkołę techniczną. Istniała ona do roku1966. Zaraz po zamknięciu szkoły siostry otwarły internat dla dziewcząt uczęszczających do różnych szkół w Béthune. Praca ta trwała do lat siedemdziesiątych. W następnym okresie, przez kilka lat, siostry przyjmowały starsze panie na czasowy pobyt oraz uczyły katechizmu w pobliskich miejscowościach.

Obecnie w domu mieszkają siostry niemogące pracować i siostry chore, spełniające, na co dzień apostolstwo modlitwy i cierpienia. Wzmocnione Bożą mocą, starają się jednak, odwiedzać osoby samotne i cierpiące. Jedna z sióstr sprawuje opiekę moralną nad chorymi w domach prywatnych, w domach starców, w szpitalu i klinice, przygotowując wielu z nich do szczęśliwej śmierci. Odwiedza również regularnie więźniów, dostarcza im odpowiednią lekturę i pomaga w pojednaniu z Bogiem.

Domowa kaplica sióstr jest często miejscem modlitwy dla wielu osób przychodzących z zewnątrz, które w ciszy przed Bogiem, a także w rozmowie z siostrami, szukają duchowego wsparcia w rozwiązywaniu swych życiowych problemów.

W pewnym okresie swego istnienia dom we Fouquières  był również domem formacyjnym dla zgłaszających się do Zgromadzenia kandydatek. Od 1963 roku, kiedy to erygowana została francuska prowincja Zgromadzenia, dom stał się jej siedzibą. W październiku 2011 roku w domu prowincjalnym otwarty został aspirat dla zgłaszających się do Zgromadzenia kandydatek francuskojęzycznych.

copyright @ siostry sercanki 2017
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego