Gromadzisz nas i łączysz nas w jedno… - Oficjalna strona sióstr sercanek

Przejdź do treści

Menu główne:

Gromadzisz nas i łączysz nas w jedno…

[image:image-0]W dniach 28 – 30 kwietnia 2017 r. w klasztorze sióstr sercanek w Jaśliskach odbyły się rekolekcje, które były dla mnie ważnym czasem refleksji i zatrzymania się nad własnym życiem. Uczestniczyli w nich zarówno chłopcy, jak i dziewczęta. Wszyscy zgromadziliśmy się w jednym celu – by uwielbiać Serce Jezusa. Towarzyszyli nam ks. Marcin Duplaga z Rzeszowa, s. Amanda Adamczyk oraz dwie animatorki ze wspólnoty rzeszowskiej. Pomocą i radą służyła nam także s. p. Klemensa Strzępek, s. Bonita Sajnóg i wszystkie siostry z tamtejszej wspólnoty.
 
Poprzez konferencje i kazania mogliśmy lepiej zrozumieć, jaką misję przygotował dla nas Pan Bóg. W grupach prowadziliśmy rozmowy o akceptacji, podczas których każdy  z nas mógł się otworzyć i podzielić swoimi przemyśleniami. Ważnym tematem naszych rozważań była wspólnota i rola, jaką odgrywa w ona naszym życiu. Należy tu również wspomnieć o tworzącej się Sercańskiej Rodzinie Świeckich, która skupia dzieci, młodzież i osoby dorosłe. Mamy nadzieję, że będzie się rozwijać i że swoim zasięgiem obejmie również naszą parafię.

Wracając do rekolekcji trzeba powiedzieć, ze te trzy dni spędzone wspólnie, wytworzyły między nami pewną więź. Okazało się, że Jezus nikogo nie postawił przypadkowo na naszej drodze. Poprzez adorację weszliśmy głębiej w nasze serca i mogliśmy szczerze porozmawiać z Chrystusem. Piękna była nasza godzina świadectw, gdzie to wszystko co w nas się wydarzyło, mogli usłyszeć inni i przez to jeszcze bardziej otworzyć się na moc Bożą. Zrozumieliśmy, że sami nic nie zdziałamy, dopóki nie powiemy: "Bądź wola Twoja", jak ważna w naszym życiu jest relacja, do Boga i do drugiego człowieka. Nie umiem opisać słowami radości i pokoju, które panowały w naszych sercach gdy wracaliśmy do domu. Pomimo chwil zwątpienia, te rekolekcje były dla nas bardzo wartościowe i to co z nich wynieśliśmy zostanie w nas na długi czas. Jak mówił nasz kaznodzieja: "Musimy głosić i żyć tak, by ludzie patrząc na nas, pytali, kim jest Chrystus.".

Asia Futyma


copyright @ siostry sercanki 2017
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego