Msze św. w naszym kościele odprawiamy:
w niedzielę: o godz. 7.00, 10.00, 12.00 i 18.00;
nabożeństwo majowe o godz. 17.15
1. Obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Z tej okazji za odśpiewanie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź”, można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Trwa miesiąc maj. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w dni powszednie o godz. 18.00, a w niedziele o godz. 17.15.
2. W poniedziałek 25 maja, święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła.
3. We wtorek, 26 maja, wspomnienie św. Filipa Nereusza, kapłana. W tym dniu obchodzimy Dzień Matki. Pamiętajmy w modlitwach o naszych Mamach: niech żyjącym udziela swojego błogosławieństwa, a zmarłe przyjmie do swojego Królestwa. Tego dnia o godz. 19.00 w naszym kościele odbędzie się „Wieczór muzyczny w Dzień Matki”. Serdecznie zapraszamy.
4. W czwartek, 28 maja, święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Pamiętajmy w modlitwie o naszych Kapłanach.
5. W piątek, 29 maja, wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej.
6. Przed nami miesiąc czerwiec poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Z tej racji zachęcamy do uwielbienia Serca Bożego w naszych rodzinach i domach. Od pierwszego czerwca odbędzie się peregrynacja wizerunku Serca Pana Jezusa wraz z relikwiami św. Józefa Sebastiana Pelczara i bł. Matki Klary Ludwiki Szczęsnej. Wszystkich wiernych, którzy chcą modlić się w domu, przyjmując Obraz Serca Pana Jezusa i relikwie czcicieli Serca Bożego, prosimy o zapisywanie się w zakrystii kościoła.
Obraz odbieramy w niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00 i po tygodniu przynosimy do kościoła. Jeżeli ktoś uzna, że chce oddać obraz wcześniej, też może to uczynić na Mszy św. o godz. 18.30. Nich ta duchowa obecność i modlitwa, pobudza nas do miłości Serca Bożego, któremu zawierzajmy siebie samych oraz nasze rodziny i wspólnoty. W przyszłą niedzielę o godz. 10.00 będzie uroczyste poświęcenie Obrazu.
7. W przyszłą niedzielę, 31 maja, wolontariusze Hospicjum św. Łazarza w Krakowie po każdej Mszy św. będą kwestować do puszek na wsparcie tego dzieła, które od lat służy najbardziej potrzebującym. Zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy.
Niech Duch Święty przenika wszystkie nasze pragnienia, niech uświęca nasze dążenia i uczynki, jakie będziemy spełniali w rozpoczętym nowym tygodniu. Szczęść Boże.