Internat dla studentek w Krakowie - Oficjalna strona sióstr sercanek

Przejdź do treści

Menu główne:

Internat dla studentek w Krakowie

Początek istnienia naszej bursy sięga korzeniami do czasów w których żył założyciel naszego Zgromadzenia św. Józef Sebastian Pelczar, który założył w Krakowie w 1891 r. Bractwo Najświętszej Maryi Panny Królowej korony polskiej. Jednym z zadań Bractwa było dążenie do poprawy sytuacji materialnej oraz podniesienia religijno-moralnego poziomu dziewcząt licznie przybywających z podkrakowskich wiosek w poszukiwaniu pracy w charakterze służących i robotnic. W celu zapewnienia dachu nad głowa, moralnej opieki i odpowiedniej nauki zawodu nie mającym tymczasowo pracy służącym, Bractwo założyło dla nich przytulisko.

Czasy się zmieniły - dziś większość dziewcząt przyjeżdża do Krakowa - aby się uczyć. Wychodząc na przeciw potrzebom czasu, nasze zgromadzenie podjęło te myśl, aby kontynuować zamiary naszego założyciela poprzez prowadzenie w Krakowie bursy dla młodzieży żeńskiej.

Bursa jest otwarta dla każdej dziewczyny - szczególnie jednak dla tych, które dopiero zaczynają swoją przygodę ze studiami. Każdy z nas wie, jak trudne są pierwsze chwile po opuszczeniu rodzinnego domu. Wielość nowości, które otaczają człowieka zewsząd sprawia, że młody człowiek czuje się nieco osamotniony w tej plątaninie ludzi i okoliczności. Chcemy, żeby nasza bursa stała się azylem - miejscem w którym można odpocząć, spokojnie pomodlić się w Kaplicy, przemyśleć to wszystko co dzieje się wokół nas, porozmawiać z życzliwymi osobami.

copyright @ siostry sercanki 2017
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego