Kalendarium życia - Oficjalna strona sióstr sercanek

Przejdź do treści

Menu główne:

17 I 1842
Narodziny.

19 I 1842
Chrzest w kościele parafialnym w Korczynie.

IX 1850
Wyjazd do Rzeszowa, rozpoczęcie nauki w szkole głównej.

1852 - 58
Nauka w rzeszowskim gimnazjum.

1858 - 60
Nauka w gimnazjum w Przemyślu.

IX 1860 – VII 1864
Studia teologiczne w Wyższym Seminarium Duchownym w Przemyślu.

17 VII 1864
Przyjęcie święceń kapłańskich.

18 VIII 1864 – 4 XII 1865
Praca jako wikariusz w parafii Sambor.

2 I 1866 – 10 XII 1866
Studia teologiczne w jezuickim Collegium Romanum (Rzym).

6 XI 1866 – 2 IV 1868
Studia prawnicze w Papieskim Instytucie św. Apolinarego (Rzym).

24 IV 1868
Powrót do Przemyśla.

13 VII 1868 – X 1869
Posługa wikariuszowska w Wojutyczach i Samborze.

X 1869 – IX 1870
Funkcja prefekta w Wyższym Seminarium Duchownym w Przemyślu.

X 1870
Wykładowca w seminarium przemyskim.

19 III 1877
Nominacja na profesora UJ.

12 IV 1877
Przyjazd do Krakowa.

1880/81
Prorektor Uniwersytetu Jagiellońskiego.

1881/82
Dziekan Wydziału Teologicznego UJ.

1882/83
Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego.

1883 - 99
Prezes towarzystwa Oświaty Ludowej.

1884/85
Dziekan Wydziału Teologicznego UJ.

1890/91
Prodziekan Wydziału Teologicznego UJ.

3 V 1891
Założenie w Krakowie Bractwa NMP Królowej Korony Polskiej.

18 IV 1893
Złożenie profesji tercjarskiej (w Asyżu).

15 IV 1894
Założenie w Krakowie Zgromadzenia Służebnic Najśw. Serca Jezusowego.

15 XII 1898
Nominacja na urząd biskupa sufragana przemyskiego.

19 IV 1899
Konsekracja biskupia.

17 XII 1900
Prekonizacja na ordynariusza przemyskiego.

13 I 1901
Intronizacja.

19 III 1924
Jubileusz dwudziestopięciolecia sakry biskupiej.

28 III 1924
Śmierć.

2 VI 1991
Beatyfikacja.

18 V 2003
Kanonizacja.

copyright @ siostry sercanki 2017
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego