Nowenna 9 tygodni - duchowe przygotowanie do beatyfikacji Czcigodnej sł.B. Klary Szczęsnej - Oficjalna strona sióstr sercanek

Przejdź do treści

Menu główne:

Nowenna 9 tygodni - duchowe przygotowanie do beatyfikacji Czcigodnej sł.B. Klary Szczęsnej

W poniedziałkowy wieczór 27 lipca 2015 r. w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie przy ul. Garncarskiej rozpoczęła się dziewięciotygodniowa nowenna przed beatyfikacją Czcigodnej Sługi Bożej Matki Klary Szczęsnej, kobiety o wielkim sercu, niezwykle wrażliwej na drugiego człowieka, a nade wszystko rozmiłowanej w Sercu Jezusa. Spotkanie rozpoczęło się modlitwą różańcową, podczas której rozważaliśmy teksty nt. postawy Matki Klary, która w niezwykły sposób upodobniła się do Maryi w bezgranicznym zawierzeniu Bogu, bezinteresownej służbie i ofiarnej miłości, gotowej wszystko poświęcić dla Boga.

Podczas Eucharystii o godzinie 18.30 o. kapelan Stanisław Sikora OFMConv. wygłosił okolicznościowe kazanie. Przypomniał, że Sługa Boża Klara Ludwika Szczęsna od najmłodszych lat była w szczególny sposób otwarta na Boże prowadzenie; z wiarą znosiła przeciwności, które napotykała przy zakładaniu nowego zgromadzenia oraz krzyż choroby, który jej towarzyszył aż do ostatniej chwili ziemskiego życia.

Serdecznie zapraszamy do udziału w nowennowych spotkaniach z Matką Klarą i życzymy, by jej postać inspirowała do odkrywania bogactwa darów, którymi Bóg hojnie obdarzył świętych oraz kandydatów na ołtarze, ale i nam nie poskąpił swojej miłości.

copyright @ siostry sercanki 2017
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego