Ogłoszenia - Oficjalna strona sióstr sercanek

Przejdź do treści

Menu główne:

Ogłoszenia

18 marca 2018 r.
5. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

  • Msze Święte w niedziele o godz.: 7.00, 10.00, 12.00 i 18.00.
  • Nieszpory o godz. 17.15.
  • W dni powszednie o godz.: 6.45 i 18.30

Dziękujemy wszystkim wiernym, którzy tak licznie, w minionym tygodniu uczestniczyli w rekolekcjach wielkopostnych w naszym kościele. Bóg zapłać za złożone ofiary na cel dziecięcych rekolekcji wakacyjnych, jakie zbierał Ojciec Rekolekcjonista.

  
Podczas Wielkiego Postu w naszym kościele nabożeństwo Gorzkich Żali odprawiamy we wszystkie niedziele o godz. 17.15. Kazania pasyjne w tym roku, podczas nabożeństw, głosi o. Andrzej Prugar, franciszkanin, ojciec duchowny Wyższego Seminarium Duchownego Franciszkanów w Krakowie.  Na nabożeństwo Drogi Krzyżowej zapraszamy we wtorki o godz. 18.00. W każdy piątek odprawiane będzie Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 18.00, a po mszy św. wieczornej będzie możliwość uczczenia i ucałowania Relikwii Krzyża Świętego.

W poniedziałek, 19 marca, uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.

W czwartek, 22 marca, comiesięczny dzień modlitw za wstawiennictwem św. Jana Pawła II.
  • O godz. 18.00 odprawione zostanie okolicznościowe nabożeństwo, a po mszy św. o godz. 18.30 uczczenie relikwii Świętego Papieża.

Za tydzień w Niedzielę Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień, a w nim Święte Triduum Paschalne. W niedzielę poświęcenie palm będzie miało miejsce podczas każdej Mszy św.

Za tydzień także zapraszamy na Wielkanocny Kiermasz, który zorganizuje Młodzież Sercańskiej Rodziny Świeckich. Dochód z kiermaszu przeznaczony jest na zakup paczek świątecznych dla osób bezdomnych, którzy przychodzą po pomoc do furty klasztoru Sióstr. Już dziś dziękujemy za wsparcie tej młodzieżowej inicjatywy.

25 marca odbędzie się kwesta lubelskiego Stowarzyszenia Charytatywnego "Dobrosław". To młode Stowarzyszenie poprzez sprzedaż pism "Ratujmy", "Kolorowe kredki" oraz dobrowolnych wpłat na konto, pomaga potrzebującym dzieciom. Stowarzyszenia przeprowadza akcję dla Krzysia, który wygrał walkę z białaczką, jednak skutki uboczne spowodowały wtórne przerzuty nowotworowe do głowy. Chłopca czeka kosztowne leczenie i rehabilitacja. Dlatego Stowarzyszenie zwraca się do wszystkich ludzi dobrej woli o wsparcie tej akcji swoim groszem. Zbiórka przed naszym kościele odbędzie się 25 marca.

Najświętsze Serce Pana Jezusa niech obdarza nas wszystkich potrzebnymi łaskami
na dobre przeżywanie nowego tygodnia i czasu Wielkiego Postu. Szczęść Boże.
copyright @ siostry sercanki 2017
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego