Ogłoszenia - Oficjalna strona sióstr sercanek

Przejdź do treści

Menu główne:

Ogłoszenia

11 listopada 2018 r.
32. NIEDZIELA ZWYKŁA

Msze św. w naszym kościele odprawiamy:
  • w niedzielę: o godz. 7.00, 10.00, 12.00 i 18.00;
  • w dni powszednie: o godz. 6.45 i 18.30

Dziś obchodzimy Uroczystość Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez naszą Ojczyznę. Zachęcamy do uroczystego obchodzenia tej rocznicy poprzez modlitwę, wzięcie udziału w wydarzeniach religijno-patriotycznych, poprzez wywieszenie flag państwowych oraz rodzinne spotkania i rozmowy na temat historii naszej Ojczyzny. Niech ten dzień będzie czasem dziękczynienia Panu Bogu za dar wolności oraz sposobnością do pogłębienia naszej wiedzy historycznej, a także zacieśnienia relacji rodzinnych. Na zakończenie każdej mszy św., w naszym kościele odśpiewamy Panu Bogu uroczyste Te Deum, dziękując za dar odzyskanej niepodległości i wolności.

Zapraszamy do śpiewu Godzinek o Najświętszym Sercu Pana Jezusa  w każdą niedzielę na godz. 11.30.

W poniedziałek, 12 listopada, Wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika

W wtorek, 13 listopada, Wspomnienie świętych Benedykta, jana. Mateusza, Izaaka i Krystyna- Pierwszych Męczenników Polskich

W środę, 14 listopada, Wspomnienie św. Mikołaja Tavelićia i Towarzyszy, męczennikóe.
W piątek, 16 listopada, Wspomnienie Matki Bożej Ostrobramskiej- Matki Miłosierdzia. Tego dnia zapraszamy na nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Jezusowego na godz. 18.00.

W sobotę, 17 listopada, Wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy, patronki Zgromadzenia Sióstr Sercanek. Pamiętajmy szczególnie w naszych modlitwach o wszystkich Siostrach Sercankach.

Siostry Klaryski zapraszają do wspólnego nowennowego  przygotowania do Jubileuszu 750- lecia śmierci bł. Salomei poprzez nowennę, jaka odprawiana będzie od 10-18 listopada w kościele św. Andrzeja, na ul. Grodzkiej o godz. 17.00. Pozostałe informacje jubileuszowe umieszczone są na plakacie przy wyjściu z naszego kościoła.


Niech przez wstawiennictwo Świętych Patronów,
Najświętsze Serce Pana Jezusa zsyła wszystkim nam potrzebne łaski
na przeżywanie rozpoczętego nowego tygodnia. Szczęść Boże.


copyright @ siostry sercanki 2017
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego