W Sercu Jezusa odnalazłam samą siebie - Oficjalna strona sióstr sercanek

Przejdź do treści

Menu główne:

W Sercu Jezusa odnalazłam samą siebie

Mam na imię Danuta, wychowywałam się z małej wiosce na południu Polski w wielodzietnej rodzinie katolickiej. Obecnie mieszkam w Krakowie. Chcę się podzielić tym, co Bóg uczynił w moim życiu.

Moja wiara opierała się głównie na tradycji i wychowaniu; niedzielna Msza Święta, dwa razy do roku spowiedź, czasem nabożeństwo. W całym moim życiu szukałam miłości, której nie zaznałam w domu rodzinnym, nigdy nie usłyszałam w dzieciństwie i później kiedy dorastałam słowa "kocham cię", tak bardzo pragnęłam być kochana i kochać. Przez wiele lat w dorosłym życiu żyłam w samotności, otoczona wieloma ludźmi ale tak naprawdę samotna, nawet nie potrafiłam się przywitać, przytulając drugą osobę. Pragnienie miłości doprowadziło mnie do grzechu. Przez kilka lat żyłam w związku niesakramentalnym. Wtedy wierzyłam, że w końcu spotkałam prawdziwą miłość. Jednak uczęszczałam na Mszę Świętą niedzielną i modliłam się rano i wieczorem. W pewnym momencie, patrząc na ludzi przyjmujących Komunię Świętą, zaczęłam tęsknić za Jezusem, ale nie mogłam Go przyjąć, ponieważ żyłam w grzechu. Było to dla mnie dziwne odkrycie. W moim życiu były chwile kiedy przez długi czas nie przystępowałam do Komunii Świętej i nigdy czegoś takiego nie czułam. Bóg otwierał mi też oczy, na związek w którym żyłam, na mężczyznę z którym byłam, odkrywał przede mną kim on jest. Zaczęły się problemy finansowe i nie tylko. Zaczęła się też choroba, która pomału uniemożliwiała mi pracę. Ponieważ mieszkałam wtedy za granicą, było mi bardzo trudno. Postanowiłam wrócić do kraju. Dzięki Bogu, teraz to wiem, zostawiłam tego mężczyznę i z ciężko zranionym sercem wróciłam do Polski. Wyspowiadałam się i zaczęłam życie od nowa. Bóg nie opuścił mnie w mojej słabości.

Ponad pięć lat temu, na nabożeństwie o uzdrowienie Jezus wyciągnął do mnie rękę, spotkałam Boga żywego i tak rozpoczął się mój proces nawracania. Bóg leczył moje serce poranione i grzeszne. Przepłakałam wiele godzin, odkrywałam prawdę, co uczyniłam, ale Bóg wybaczył mi wszystko i ja sobie wybaczyłam. Nazwał mnie umiłowaną córką i przytulił do swojego Serca. Moje życie zmieniło się o 180 stopni. Jezus zapraszał mnie do częstszej spowiedzi i udziału w codziennej Mszy Świętej oraz do czytania Słowa Bożego. Pisma Świętego tak naprawdę nigdy nie czytałam, korzystałam z niego wówczas, kiedy chodziłam do szkoły. Nie było łatwo, walczyłam z sobą i pragnieniami rodzącymi się w moim sercu. Bóg dawał mi siłę do trwania pomimo wszystko. Od samego początku mojego nawrócenia wskazywał szczególnie na Swoje Serce. Uczył mnie miłości zapraszając do wolontariatu. Zaczęłam od dziecka autystycznego, później zajmowałam się starszą panią, a teraz jestem wolontariuszką w Domu Opieki Społecznej. Uśmiech na twarzy 90-letniej staruszki kiedy biorę ją za rękę i przytulam jest wielkim "dziękuję". A przecież ofiaruję jej tylko godzinę lub półtorej w ciągu tygodnia. Od czterech lat jestem we wspólnocie Odnowy w Duchu Świętym, a ponad rok temu oddałam swoje życie Sercu Jezusowemu. Wciąż jednak w sercu czułam pragnienie czegoś więcej. Chociaż podejmowałam posługę w różnych wspólnotach, to w sercu czułam jakby Jezus wzywał mnie do czegoś więcej. Na wiosnę tego roku przyprowadził mnie do Zgromadzenia Sióstr Sercanek i w szczególny sposób pokazał, że pragnie abym właśnie w Sercańskiej Rodzinie Świeckich służyła i szerzyła kult Serca Jezusowego. Abym właśnie tutaj była apostołką Jego miłości. Dzisiaj jestem szczęśliwa, wiem, że nie jestem sama.

Każdą trudność, smutek czy radość zawierzam Sercu Jezusowemu. Nie wyobrażam sobie dnia bez Komunii Świętej. Cieszę się, że dzięki siostrom sercankom mogę dzielić się tym, co Bóg uczynił i czyni w moim życiu. Moim pragnieniem jest, aby jak najwięcej osób poznało miłość Jezusa, tak jak jej doznałam. Chwała i dziękczynienie Najświętszemu Sercu Jezusowemu.

Danuta

copyright @ siostry sercanki 2017
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego