Więcej szczęścia jest w dawaniu... - Oficjalna strona sióstr sercanek

Przejdź do treści

Menu główne:

Więcej szczęścia jest w dawaniu...

Mam na imię Kamila i od półtora roku jestem członkiem grupy sercańsko-ewangelizacyjnej, działającej przy parafii św. Antoniego i Gimnazjum nr 8 w Częstochowie.

Wraz z koleżankami i kolegami staramy się licznie przybywać na nasze piątkowe spotkania, mimo wielu zajęć pozalekcyjnych, ponieważ za każdym razem, kiedy się gromadzimy, wspólnie się modlimy i rozmawiamy na różne tematy, a przede wszystkim pogłębiamy naszą przyjaźń z Bogiem. W czwartki odwiedzamy dzieci z Domu Dziecka. Nie traktujemy tego jako obowiązku; jest to raczej forma miłego spędzenia czasu. Dzieci zawsze witają nas pogodnymi, szczerymi uśmiechami. Bawimy się z nimi, pomagamy w odrabianiu lekcji, wspólnie czytamy książki, a przede wszystkim dużo rozmawiamy. Opiekujemy się dzieciakami i staramy się dawać im miłość, której być może nie doświadczają od swoich rodziców. Odwiedzamy także Dom Pomocy Społecznej. Osoby starsze zawsze się cieszą, kiedy do nich przychodzimy, ale dla nas samych jest to również ogromna radość. Słuchamy opowieści o przeszłości podopiecznych DPS-u i staramy się zaczerpnąć od nich życiowej mądrości. My także dzielimy się tym, co nas spotkało w ostatnim czasie.

Pomoc bliźnim sprawia mi wiele radości. Cieszę się, że mogę nieść miłość ludziom potrzebującym. Dzięki grupie sercańsko-ewangelizacyjnej czuję się spełniona. Każdy krok w kierunku drugiego człowieka motywuje mnie do kolejnych działań. Wiem, że zawsze moim priorytetem będzie niesienie pomocy ludziom.

Na koniec pragnę podziękować założycielce grupy s. Amandzie za poświęcony nam czas i serce, a także Księdzu Proboszczowi za okazaną nam życzliwość.

Kamila

copyright @ siostry sercanki 2017
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego