Wilmington, DE - Oficjalna strona sióstr sercanek

Przejdź do treści

Menu główne:Dom parafialny St. Francis of Assisi Convent
700 West 9th Street
WILMINGTON, DE 19801
USA


001 302 652 32 51


brak
Ostatnia placówka znajduje się w Wilmington, DE, gdzie siostry poprzez swoją posługę włączone są w wielkie charyzmatyczne dzieło dobroci i miłosierdzia wobec ludzi biednych, bezdomnych i uzależnionych. Jest to potężna organizacja o nazwie Ministy of Caring, która zatrudnia ponad 200 osób, w tym trzy nasze siostry. Prowadzi ona ponad 30 różnych dzieł: 3 schroniska dla samotnych kobiet, dom dla samotnych mężczyzn, dom dla chorych na AIDS, 2 domy dla rodzin, dom dziennego pobytu dla niemowląt od 6 miesięcy do 1,5 roku, dom dla dzieci 3-4–letnich, przedszkole dla 5-latków, w którym pracuje s. P. Monica Marie Scodari, oraz dla dzieci szkolnych do 12 roku życia. Oprócz tego prowadzone są 3 jadłodajnie wydające śniadania i obiady. Jedna z sióstr pomaga w jadłodajni dla ubogich.

Ministry of Caring prowadzi biuro pośrednictwa pracy, ale też organizuje kursy przygotowujące do zawodu. Ubogim służy klinika stomatologiczna oraz ambulans związany ze szpitalem św. Franciszka, wyposażony w sprzęt medyczny. Ponadto jest udzielana pomoc finansowa ludziom z ulicy w zapłaceniu rachunków za gaz, prąd, i w innych wyjątkowych wypadkach, które wymagają natychmiastowego działania. Jest też możliwość korzystania z łaźni dla ubogich, zmiany ubrania, jak również otrzymania mebli do wyposażenia domu. Starsze, samotne osoby mogą korzystać z Domu Dziennego Pobytu dla Seniorów, gdzie organizuje się dla nich wykłady, wycieczki, wyprawy do sklepów i na inne różne sposoby pomaga ciekawie spędzić czas.

Organizacja troszczy się nie tylko o sprawy materialne swoich podopiecznych, ale także roztacza nad nimi duchową opiekę. Wspólna modlitwa Ministry of Caring odbywa się w oratorium – kościele pw. Najśw. Serca Jezusowego, w którym za liturgię na wszystkie okazje odpowiada s. Mary Daniel Jackson jako zakrystianka, ale też kantorka. Ponadto siostra prowadzi trzy chóry, które w tym kościele dają również okolicznościowe koncerty. W ramach swego zaangażowania w Ministry of Caring s. Mary Daniel prowadzi też systematyczne wykłady w poszczególnych domach dla ubogich: z religii, etyki i moralności według ustalonego programu, przygotowuje też do sakramentów św.

copyright @ siostry sercanki 2017
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego