125 lat w służbie Bożemu Sercu - Oficjalna strona sióstr sercanek

Przejdź do treści
ZGROMADZENIE
125 lat w służbie Bożemu Sercu
W Sercu Jezusa jest nasza wielkość
Centralna uroczystość jubileuszu 125-lecia Zgromadzenia Sióstr Sercanek
w sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie
2019/06/30

„Działalność Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego od początku miała przyciągać ludzi do Serca Jezusowego, aby oni w tym Sercu odnajdywali swoją wielkość, swoją godność, swoje miejsce w Kościele” – mówił podczas centralnych obchodów 125. rocznicy założenia Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego, 30 czerwca 2019 r., ks. abp Marek Jędraszewski. Msza Święta dziękczynna za wszystkie łaski otrzymane przez Zgromadzenie na przestrzeni pięciu ćwierćwieczy sprawowana pod przewodnictwem Metropolity Krakowskiego odbyła się w sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie.

Niech Pan Wam błogosławi i niech Was strzeże!
Drugi dzień obchodów 125. rocznicy założenia Zgromadzenia Sióstr Sercanek
we wspólnocie franciszkańskiej
2019/06/29

W ramach drugiego dnia obchodów 125. rocznicy założenia Zgromadzenia  Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego 29 czerwca 2019 r., w uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, w Bazylice św. Franciszka z Asyżu w Krakowie na wspólnej modlitwie dziękczynnej wraz z siostrami sercankami zgromadzili się bracia i siostry z zakonów franciszkańskich.
Jubileusz 125. rocznicy założenia Zgromadzenia Sióstr Sercanek
Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie
2019/06/28

„Dziś siostry sercanki są cichym ale przekonującym świadectwem miłości Boga do świata. Stawiają na najpewniejsze źródło życiodajnej siły, jakim jest Jezusowe Serce – Serce, które uwielbiają w codzienności, w prozie życie, w pełnieniu zwyczajnych posług, bez rozgłosu, w pokorze i cichości”. – mówił o. bp Damian Muskus OFM 28 czerwca 2019 r. podczas porannej Eucharystii w kościele NSPJ przy ul. Garncarskiej w Krakowie.

Jubileuszowa pielgrzymka do Polski sióstr z Prowincji Najśw. Serca Jezusowego w USA
2019/06/27

Osiem sióstr z Prowincji Najświętszego Serca Jezusowego w USA wraz z m. prow. Klarą Słoniną, ks. prob. Leo F. Arnone, ks. Aronem Maghsoudi i osobami towarzyszącymi rozpoczęło 27 czerwca 2019 r. jubileuszową pielgrzymkę do Polski. Podróż Sióstr Amerykanek w rodzinne strony założycieli Zgromadzenia była okazją do wielkiego dziękczynienia Bogu za 125 lat istnienia sercańskiej rodziny zakonnej oraz 60 lat posługi służebnic Serca Jezusowego w Stanach Zjednoczonych.
Dziękczynienie za 125 lat istnienia Zgromadzenia Sióstr Sercanek w Rzymie
2019/06/16

Podczas wieczornej Mszy św. w kościele św. Stanisława BM w Rzymie, w dniu 16 czerwca br., sercańskie wspólnoty posługujące we Włoszech dziękowały Bogu za 125 lat istnienia naszego Zgromadzenia.
Jubileuszowy piknik sercański w Krakowie
2019/05/19

W ramach obchodów 125. rocznicy założenia Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego 19 maja 2019 r. w ogrodzie sióstr przy ul. Garncarskiej w Krakowie odbył się jubileuszowy piknik sercański.
Dziękczynienie za 125 lat istnienia Zgromadzenia Sióstr Sercanek we Lwowie
2019/04/30

W ramach obchodów 125. rocznicy założenia Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego siostry ze wszystkich wspólnot na Ukrainie 30 kwietnia 2019 r. przeżywały uroczyste dziękczynienie za łaski otrzymane na przestrzeni minionych lat.
Jubileuszowe dziękczynienie w Paray-le-Monial we Francji
2019/04/29

W miejscowości Paray-le-Monial we Francji 29 kwietnia 2019 r. siostry z Prowincji św. Małgorzaty Marii Alacoque świętowały 125. rocznicę założenia Zgromadzania Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego. Mszy Świętej dziękczynnej za łaski otrzymane na przestrzeni minionych lat przewodniczył bp Benoît Rivière, pasterz diecezji Autun, na terenie której znajduje się Paray-le-Monial.
Wernisaż wystawy z okazji 125. rocznicy założenia Zgromadzenia Sióstr Sercanek w Przemyślu
2019/04/27

W Muzeum Archidiecezjalnym im. św. Józefa Sebastiana Pelczara w Przemyślu 27 kwietnia 2019 r. odbył się wernisaż wystawy zatytułowanej W Służbie Bożemu Sercu – 125 lat Zgromadzenia Służebnic Najśw. Serca Jezusowego.
Rocznica założenia Zgromadzenia
2019/04/15

15 kwietnia 2019 r. minęło dokładnie 125 lat od momentu, w którym św. Józef Sebastian Pelczar, ówczesny kanonik krakowskiej kapituły katedralnej i profesor UJ we współpracy z Ludwiką Szczęsną, a dziś bł. Matką Klarą, powołał do istnienia Zgromadzenie Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego. Tego dnia siostry sercanki w Polsce i na świecie dziękowały Bogu za dar sercańskiej rodziny zakonnej i wszystkie łaski otrzymane w minionym czasie.
Dziękczynienie za 125 lat istnienia Zgromadzenia Sióstr Sercanek w Radomsku
2019/04/14

W Parafii pw. św. Lamberta w Radomsku 14 kwietnia 2019 r. odbyło się dziękczynienie za 125 lat istnienia Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego. Mszę Świętą w intencji Matki Generalnej Olgi Podsadniej oraz wszystkich sióstr sercanek celebrowali ks. prob. Antoni Arkit, o. gwardian Zdzisław Tamioła OFMConv i ks. Grzegorz Piec.
Uroczystości w Fouquières-les-Béthune
2019/03/30

30 marca 2019 r. był dla wszystkich sióstr sercanek z prowincji francuskiej dniem dziękczynienia za 125 lat istnienia Zgromadzenia, 70 lat obecności i posługi sióstr w Fouquières-les-Béthune, a jednocześnie dniem pożegnania, ponieważ niedługo siostry opuszczą Fouquières-les-Béthune, by otworzyć nową placówkę w podparyskim Groslay.
Święto bł. M. Klary w Rzeszowie
2019/02/07

W dniu święta bł. Matki Klary w roku 125 rocznicy powstania Zgromadzenia Mszę św. dziękczynną za otrzymane łaski z prośbą o rychłą kanonizację bł. M. Klary, o rozwój Zgromadzenia, o głębię duchową dla sióstr na wzór Założycieli i nowe powołania, sprawował w kaplicy Domu Prowincjalnego w Rzeszowie ks. prał. Józef Stanowski, proboszcz Parafii św. Judy Tadeusza. We Mszy św. uczestniczyły przedstawicielki dwóch wspólnot rzeszowskich.
Bł. Matka Klara, żarliwa w miłości i cicha w służbie
2019/02/07

„Była silna wiarą, wrażliwa na głos Boga i zawsze gotowa na przyjęcie Jego woli. Wszystko czym była, co posiadała, co czyniła, oddawała Boskiemu Sercu Jezusa” – mówił o Błogosławionej Współzałożycielce Zgromadzenia Sióstr Sercanek ks. bp Artur G. Miziński, sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski, w kościele Najśw. Serca Pana Jezusa                  w Krakowie 7 lutego 2019 r.
Święto bł. Matki Klary Szczęsnej w Domu św. Jana Pawła II na rzymskiej Cassi
2019/02/07

W czwartek, 7 lutego 2019 r., w kaplicy Domu Polskiego w Rzymie we wspomnienie bł. Matki Klary Ludwiki Szczęsnej odbyła się uroczysta Msza Święta z prośbą o jej rychłą kanonizację i w intencjach polecanych jej wstawiennictwu. Liturgii przewodniczył metropolita krakowski ks. abp Marek Jędraszewski a współcelebransami byli ks. prał. Mieczysław Niepsuj oraz ks. dr Karol Litawa.
Uroczystość św. Józefa Sebastiana w Rzeszowie
2019/01/19

Dnia 19 stycznia 2019 r. u progu roku 125. rocznicy powstania Zgromadzenia z okazji uroczystości św. Józefa Sebastiana Pelczara, podwójnego Patrona, Mszę św. w intencji Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego, a także w intencjach Diecezji Rzeszowskiej, Jej Pasterzy, prezbiterów i wiernych, sprawował Jego Ekscelencja Ordynariusz Diecezji Rzeszowskiej ks. bp Jan Wątroba wraz z sekretarzem ks. dr Łukaszem Hendzlem.
Świętość jest dzisiaj możliwa
Uroczystość św. J.S. Pelczara w Krakowie
2019/01/19

Święty Biskup Pelczar, pokazuje nam, że w dzisiejszych czasach świętość jest możliwa, bo jest dziełem Boga i współpracą człowieka, który zaufa Panu Bogu i który otworzy swe serce, by krzepić się miłością Chrystusa i dzielić się nią z innymi – mówił ks. abp Józef Michalik w uroczystość św. Józefa Sebastiana Pelczara, 19 stycznia 2019 r., w kościele Sióstr Sercanek w Krakowie.
copyright @ siostry sercanki 2018
Ochrona danych
Informacja o cookies
Dane osobowe zawarte w serwisie przetwarzane są za zgodą lub na mocy prawa. Administratorem danych jest Zgromadzenie Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego, 31-115 Kraków, ul. Garncarska 24, tel. 609 984 820, iod@sercanki.org.pl.
Wróć do spisu treści