2010/11/29 Nowi współpatroni w Bystrej Podhalańskiej - Oficjalna strona sióstr sercanek

Przejdź do treści
Dnia 28 listopada do Parafii pw. św. Marcina w Bystrej Podhalańskiej sprowadzone zostały relikwie św. Józefa Sebastiana Pelczara, założyciela Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego oraz bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

W nawach bocznych zawisły również obrazy obydwu nowych współpatronów parafii.

W uroczystości brały udział siostry sercanki pracujące w Bystrej oraz grupa sióstr z Krakowa.

Podczas Mszy świętych siostry włączały się w oprawę liturgiczną i przybliżały parafianom postać Świętego Józefa Sebastiana. W godzinach przedpołudniowych spotkały się także z młodzieżą bystrzańską.

Podczas Mszy św. o godzinie 11.00 uroczyście wniesiono relikwie nowych współpatronów parafii do świątyni. Mszy świętej przewodniczył ks. dr Józef Morawa, współcelebrował ks. Proboszcz Parafii św. Marcina ks. Stanisław Dolasiński. Ks. J. Morawa podczas homilii powiedział m.in. o tym, że św. Józef Sebastian jest bliski tej parafii już ponad 30 lat poprzez posługę Sióstr Sercanek w Domu Rekolekcyjnym „Maksymilianum”. Kaznodzieja mówił również o potrzebie rodzin Bogiem silnych, które nie wstydzą się swego chrześcijańskiego pochodzenia, rodzin takich jak rodzina, z której pochodził święty Biskup przemyski. Ks. J. Morawa wskazał także na uniwersalność Ewangelii, która wiedzie nas przez wieki. Tak jak wskazywała kierunek ponad 100 lat temu naszemu Założycielowi, tak jak prowadziła bł. ks. Jerzego Popiełuszkę tak i dzisiaj ma nam przewodzić na drogach naszego życia, aby to życie stawało się święte.

copyright @ siostry sercanki 2018
Wróć do spisu treści