2011/11/02 Dzień Zaduszny w Gettysburgu, PA - Oficjalna strona sióstr sercanek

Przejdź do treści
Dzień Zaduszny w Gettysburgu, PA


2 listopada 2019 r., w Dzień Zaduszny, m. Klara Słonina, przełożona amerykańskiej prowincji Zgromadzenia Sióstr Sercanek, s. wik. Margaret Mary Hill, S. Mary Barbara Hoyt i s. Augustine Marie Molnar, ze wspólnoty domu prowincjalnego w Cresson, PA, dołączyły do sióstr ze wspólnoty bł. Klary Szczęsnej w Middletown, PA: s. as. Ryszardy Wittbrodt , s. as. Mary Joseph Calore i s. Monice Marie Scodari, aby w ramach dnia wspólnoty nawiedzić Narodowy Cmentarz Wojskowy w Gettysburgu, PA i pomodlić się za dusze poległych żołnierzy.

Podczas pobytu w Narodowym Parku Wojskowym siostry obejrzały film o bitwie pod Gettysburgiem i odwiedziły muzeum.

Po wizycie w Gettysburg National Military Park uczestniczki wyprawy udały się z wizytą do klasztoru sióstr w Middletown, PA.


Prezydent Abraham Lincoln, szesnasty prezydent Stanów Zjednoczonych (1861–1865), 19 listopada 1863 r. wygłosił swój słynny apel na tym świętym miejscu:
„Osiemdziesiąt siedem lat temu nasi ojcowie powołali do życia na tym kontynencie nowy naród, poczęty w wolności i oparty na przekonaniu, że wszyscy ludzie są równi. Teraz jesteśmy zaangażowani w wielką wojnę domową, poddani próbie, czy ten naród lub jakikolwiek inny naród tak poczęty i poświęcony może przetrwać. Spotkaliśmy się na wielkim polu bitwy tej wojny. Przybyliśmy, aby poświęcić część tego pola, jako ostateczne miejsce spoczynku dla tych, którzy tutaj oddali swoje życie, aby  nasz naród mógł żyć...
W tym miejscu zdecydowanie uchwalamy, że ich śmierć nie będzie na próżno - że ten naród, przed Bogiem, narodzi się na nowo w wolności - i że rząd, wybrany przez lud i dla ludu, nie zaginie z tej ziemi”.

copyright @ siostry sercanki 2018
Ochrona danych
Informacja o cookies
Dane osobowe zawarte w serwisie przetwarzane są za zgodą lub na mocy prawa. Administratorem danych jest Zgromadzenie Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego, 31-115 Kraków, ul. Garncarska 24, tel. 609 984 820, iod@sercanki.org.pl.
Wróć do spisu treści