2014/12/08 Pierwsze i wieczyste śluby w Boliwii - Oficjalna strona sióstr sercanek

Przejdź do treści
W dniach od 29 listopada do 8 grudnia br. w domu nowicjackim w Cochabamba osiemnaście sióstr Wiceprowincji św. Franciszka z Asyżu w Boliwii odprawiło roczne rekolekcje. Rekolekcje prowadził o. Józef Bunar, redemptorysta, polskiego pochodzenia, który od 1992 roku posługuje w Boliwii jako misjonarz.

W niedzielę 7 grudnia cztery siostry juniorystki ponowiły śluby na kolejny rok.
Następnego dnia, w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najśw Maryi Panny miały miejsce dwie, ważne dla naszej rodzinny zakonnej uroczystości. Podczas Mszy św. porannej, celebrowanej przez 3 księży, s. Maria Gabriela złożyła pierwsze śluby zakonne.

W godzinach popołudniowych o godz. 16.00 dwie siostry rodzone: s. Lucía i s. Yolanda złożyły śluby wieczyste. Mszę św. celebrował o. Józef rekolekcjonista w asyście sześciu kapłanów. W uroczystości tej wzięły udział nasze siostry z różnych wspólnot, rodziny sióstr, przedstawicielki różnych rodzin zakonnych, zaprzyjaźnionych z nami. We Mszy św. uczestniczyły również dziewczęta uczestniczące w spotkaniu powołaniowym, woluntariuszki z obu sierocińców i dzieci z Hogar de Niñas San Francisco, gdzie pracuje s. Lucía.

Dziękujemy Bożemu Sercu za łaskę powołań z boliwijskiej ziemi i modlimy się, by posyłał w dalszym ciągu młode dziewczęta do naszego Zgromadzenia.

copyright @ siostry sercanki 2018
Wróć do spisu treści