2015/11/22 Dziękczynienie za dar beatyfikacji m. Klary Szczęsnej w Paryżu - Oficjalna strona sióstr sercanek

Przejdź do treści
22 listopada 2015r w Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata w kościele parafialnym pw. Wniebowzięcia NMP w Paryżu nasza wspólnota sercańska przeżywała wraz z parafianami czas dziękczynienia za piękną uroczystość beatyfikacji błogosławionej Matki Klary.

Mszy św. przewodniczył ks. rektor Polskiej Misji Katolickiej Bogusław Brzyś wraz z ks. prob. Wacławem Szubertem. Mszę św. poprzedził film o naszej Matce Współzałożycielce. Wiele osób skorzystało z tej możliwości, aby poznać bliżej sylwetkę naszej duchowej Matki.

W homilii ks. rektor podkreślił cnotę odwagi i duchowej determinacji jakie cechowały Matkę szczególnie w momentach jej wyborów życiowych. Jest w tym dla nas świetlanym przykładem.

Podczas mszy św. w chwili procesji z darami, które zostały przygotowane w oparciu o osiem ewangelicznych błogosławieństw - siostry, oraz świeccy złożyli dary, które uobecniały oddane Panu życie naszej Matki Klary. Po błogosławieństwie, wszyscy uczestnicy liturgii mogli oddać cześć relikwiom nowej błogosławionej i otrzymać w darze obrazki z wizerunkiem, oraz litanią. Naszą radość dzieliły siostry z naszych wspólnot: z Seminarium Polskiego w Issy le Moulineaux, oraz z domu prowincjalnego we Fouquières z Matką Prowincjalną Antoniną Szymczakowską.

copyright @ siostry sercanki 2018
Wróć do spisu treści