2015/11/29 Dziękczynienie za dar beatyfikacji m. Klary Szczęsnej w Lubowidzu - Oficjalna strona sióstr sercanek

Przejdź do treści
W I niedzielę Adwentu, 29 listopada 2015 r. w Parafii św. Andrzeja Apostoła w Lubowidzu, miała miejsce uroczystość dziękczynienia za dar beatyfikacji Matki Klary Ludwiki Szczęsnej, lubowidzkiej parafianki.

Mszy św. przewodniczył ordynariusz diecezji płockiej bp Piotr Libera. W kazaniu podkreślił, że "lubowidzka chrzcielnica jest jedyną na Mazowszu, w której do życia Bożego zostało zrodzonych dwoje Błogosławionych: bł. Biskup Męczennik Leon Wetmański i bł. Matka Klara Szczęsna", dlatego dołączył kościół w Lubowidzu do grona świątyń jubileuszowych Roku Miłosierdzia Diecezji Płockiej.

Na zakończenie liturgii dokonał też poświęcenia tej pięknej świątyni, po zakończeniu prac związanych z jej renowacją. Licznie zebrani wierni uczcili relikwie bł. M. Klary, prosząc ją o wstawiennictwo u Boga.

Na zaproszenie Ks. Proboszcza Tadeusza Nikicina w uroczystości wzięła udział M. Agnieszka Kijowska, przełożona generalna, wraz z siostrami z Zarządu Zgromadzenia. Po modlitewnym spotkaniu w rodzinnej parafii bł. M. Klary siostry nawiedziły też miejscowości związane z historią życia swej Współzałożycielki.

copyright @ siostry sercanki 2018
Wróć do spisu treści