2015/12/01 7 lat istnienia Ośrodka Wsparcia dla Osób Starszych - Oficjalna strona sióstr sercanek

Przejdź do treści
We wtorek, 1 grudnia 2015 r. w Ośrodku Wsparcia dla Osób Starszych przy pl. Generała Wł. Sikorskiego 14/2 świętowano jubileusz. Były kwiaty, podziękowania, prezenty, a przede wszystkim chwile wzruszenia i refleksji...

Uroczystość była swoistego rodzaju podsumowaniem wieloletniej działalności placówki. 7- lecie zostało zainaugurowane uroczystą Mszą świętą w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa o godzinie 11.00 pod przewodnictwem O. Stanisława Sikory. Następnie wszyscy zaproszeni goście udali się do Ośrodka by móc podziwiać efekty pracy terapii zajęciowej Seniorów oraz wolontariuszy. Wystawę wzbogacały przekąski na stole szwedzkim, które również zostały przygotowane w ramach terapii kulinarnej .Goście wraz z Seniorami dyskutowali o ewolucji Ośrodka, która dokonała się przez te 7 lat oraz o dalszych planach rozwoju. Jak wspomina kierownik placówki te kilka lat minęło dosłownie w oka mgnieniu. Były to lata wytężonej pracy na rzecz podopiecznych, starań, by mogli mieć odpowiednią opiekę i czuć się jak we własnym domu.

Tak jak w każdym domu są chwile radosne, podniosłe, pełne uniesień, są także chwile, gdzie niejednokrotnie gości łza. Tak i My nie zapominamy o Seniorach którzy odeszli do wieczności, jednakże wpisali się swoją działalnością i osobowością w Ośrodek. Motto, które staramy się od początku realizować to: czyń tak, jak chciałbyś, żeby tobie czyniono. Jest ono naszą dewizą. Ten dom wrósł twardo w obraz naszego miasta, wokół naszego domu dzieje się wiele dobrego, nasi podopieczni są z tego zadowoleni - powiedziała s. Antonia.

Kierownik Ośrodka Wsparcia dla Osób Starszych s. Cecylia Jeremia Pociejewska podziękowała wszystkim Seniorom, władzom samorządowym, współsiostrom oraz o. kapelanowi.

Głos zabrali liczni goście. Na ręce kierownika placówki złożyli też wiązankę żółtych róż. Będą one rozświetlać Ośrodek podczas wystawy, która potrwa codziennie od 10.00 do 17.00, w soboty i niedziele od 11.00 do 17.00 do 14 grudnia 2015 roku.

copyright @ siostry sercanki 2018
Wróć do spisu treści