2015/12/20 Dziękczynienie za beatyfikację Matki Klary w Kamesznicy - Oficjalna strona sióstr sercanek

Przejdź do treści
Dnia 20 grudnia 2015 r. przeżywałyśmy w naszej wspólnocie sercańskiej wielką radość z możliwości dziękczynienia za beatyfikację naszej kochanej współzałożycielki Matki Klary Ludwiki Szczęsnej. Tego niedzielnego dnia na wszystkich Mszach świętych zarówno w kościele parafialnym pw. Najświętszego Imienia Maryi Panny a także w kaplicy pw. Matki Bożej Królowej Świata w Kamesznicy Górnej mogłyśmy podzielić się tą radością z parafianami. Słowa świadectwa o życiu błogosławionej Matki Klary wygłosiła s. Jadwiga Kupczewska, w słowach konferencji podkreślając, że: ,"Świętość Matki Klary to nic nadzwyczajnego, to codzienność przepalona wielką miłością, zawsze dla drugiego człowieka, zawsze była pierwsza przy potrzebujących. Mówimy o niej często tak internetowo: 3w ,"www" - ,"wierna wybranym wartościom". To jest Jej misja na dzisiejsze czasy. Kościół nigdy nie daje świętych, którzy nie są na obecne czasy. Ona więc może być dla nas wzorem wierności w dzisiejszych niełatwych czasach, bo kiedy wybrała coś, uznała coś za swoją wartość, to pozostawała konsekwentna w jej realizacji pomimo różnych przeciwności i nigdy z niej nie rezygnowała".

Głównej Mszy św. o godzinie 10.00 przewodniczył ks. Prałat Władysław Zązel - proboszcz parafii, w koncelebrze udział wzięli: ks. dziekan Franciszek Warzecha - proboszcz parafii Św. Wawrzyńca DM i Św. Kazimierza Królewicza, ks. dr Stanisław Lubaszka - obecny proboszcz parafii w Milówce, ks. prałat Józef Nędza - proboszcz parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Milówce w latach 1987 - 2013, ks. emeryt Bronisław Matuszny oraz księża wikarzy: ks. Krzysztof Gworek i ks. Andrzej Budny. Liturgię dziękczynną uświetnił Chór prowadzony przez s. Przełożoną Rafałę Golonkę, który wykonał m.in. piękne pieśni o naszej nowej Błogosławionej! We mszy św. uczestniczyli członkowie Straży Honorowej Najświętszego Serca Jezusowego z Ciśćca.

Po Mszy św. odbyło się wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz modlitwa Litanią do Bł. Matki Klary, a potem uczczenie Jej relikwii przez obecnych, którzy zostali obdarowani obrazkami z modlitwą. W dziękczynieniu udział wzięła także Matka Prowincji św. Józefa - s. Dawida Kaszuba!

Dziękujemy Bogu za ten uroczysty dzień!

copyright @ siostry sercanki 2018
Wróć do spisu treści