2016/10/07 Pierwsze kroki SRŚ - Oficjalna strona sióstr sercanek

Przejdź do treści
Pierwsze kroki SRŚ


Aby miłość Boża rozpłomieniała wszystkich ludzi (…) i aby przez tę miłość ludzie szli do świętości i do zbawienia - to według św. J.S. Pelczara cel kultu Bożego Serca. Tę myśl podjęły także uczestniczki pierwszego organizacyjnego spotkania Sercańskiej Rodziny Świeckich, które odbyło się w dniach 7-9 października 2016 r. w Domu Rekolekcyjnym "Maksymilianum" w Bystrej k. Jordanowa.

W spotkaniu wzięły udział: s. Helena Łukasik z Bystrej, moderatorka grupy osób dorosłych SRŚ, s. Amanda Adamczyk z Częstochowy, odpowiedzialna za sercańską młodzież i s. Zuzanna Citak, która poprowadzi grupę dziecięcą. Do Bystrej dotarły także pierwsze osoby świeckie: p. Danuta Jasica z Krakowa i p. Jolanta Zalewska z Gdyni.

Jak pisze s. Helena: "Pracowałyśmy intensywnie, z przerwami tylko na modlitwę i posiłki. Nawet na spacerze dyskutowałyśmy nad treściami, dla których spotkanie zostało zwołane. Kwestię SRŚ w modlitwie różańcowej przed przydrożna kapliczką oddawałyśmy Sercu Jezusowemu przez wstawiennictwo Matki Bożej zapatrzonej w to Serce i pragnącej, by poznał Go i ukochał cały świat.
Wieczorem w modlitwie adoracyjnej uwielbiałyśmy Eucharystyczne Serce Jezusa. Jego Miłości i prowadzeniu powierzałyśmy całe rodzące się dzieło i każdą osobę, która z miłości do Najświętszego Serca zaangażuje się w jego rozwój".

Widocznym owocem są wypracowane zasady funkcjonowania ruchu Młodzieży Rodziny Sercańskiej.

Informacje na temat powstającego stowarzyszenia SRŚ będą się ukazywać się na bieżąco, w miarę rozwoju dzieła na stronie www.sercanki.org.pl.

copyright @ siostry sercanki 2018
Wróć do spisu treści