2016/11/10 Co się dzieje przy Parafii św. Antoniego w Częstochowie? - Oficjalna strona sióstr sercanek

Przejdź do treści
Co się dzieje przy Parafii św. Antoniego w Częstochowie?
10 listopada 2016 r. dziewczęta należące do SRŚ z Częstochowy, Weronika, Ala, Julia, Agata, Paulina i Karolina po raz kolejny zagościły w Domu Dziecka.

Jak zaznacza s. Amanda Adamczyk, koordynatorka grupy, która także uczestniczyła w czwartkowej wizycie, wolontariuszki szybko weszły w role "cioć" spędzając z nimi popołudnie przy odrabianiu lekcji, wspólnej zabawie i czytaniu książek. Dziewczęta bardzo lubią przychodzić do maluchów; otaczają je nie tylko troską, ale też serdeczną modlitwą.

Ponadto w ten sam dzień odbyło się spotkanie najstarszej grupy Sercańskiej Młodzieży.

Jak zawsze rozważałyśmy słowo Boże, dzieliłyśmy się swoimi refleksjami na dane tematy i dyskutowałyśmy odnośnie wiary. Jako zadanie domowe dostałyśmy odpowiedzieć na pytanie: "Jak na co dzień pogłębiam moją wiarę w Jezusa?" - wspomina Julia, wiceprzewodnicząca grupy.

Nie zabrakło również towarzystwa zaprzyjaźnionych księży, którzy wnieśli do wspólnoty wiele radości. Dwugodzinne spotkanie zakończyło się wspólną modlitwą.

Rozstaliśmy się ze świadomością, że jesteśmy na dobrej drodze, aby uczynić nasze życie bliższym Jezusowi - dodały na koniec dziewczęta.

copyright @ siostry sercanki 2018
Wróć do spisu treści