2016/11/25 Wieczór w rodzinnym gronie - Oficjalna strona sióstr sercanek

Przejdź do treści
Wieczór w rodzinnym gronie


25 listopada 2016 r. wolontariusze MRS spotkali się na spotkaniu formacyjno-integracyjnym w salce parafialnej, przy kościele św. Antoniego z Padwy w Częstochowie.

Jedna z uczestniczek spotkania wspomina:

Rozsiedliśmy się wygodnie, a po wspólnej modlitwie postanowiliśmy zamówić pizzę. Niby zwykłe składanie zamówienia przez telefon, a ile śmiechu przy tym!

Po chwili przeszliśmy do włączenia, a raczej, wielu prób włączenia filmu pt.: "Ze wszystkich sił". Gdy w końcu nam się to udało, ujrzeliśmy piękną, a zarazem wzruszającą historię niepełnosprawnego chłopca. Wszyscy wyciągnęliśmy kilka wniosków. Mianowicie, że ludzie niepełnosprawni wcale nie są inni. Oni są tacy sami jak my. Potrafią marzyć, mają uczucia, chcą osiągać własne cele. Oni wcale nie potrzebują całodobowej opieki i atencji. Potrafią sobie poradzić.

Po rozmowie przeszliśmy piętro wyżej, aby wstawić wodę na herbatę i nakryć stół na ciągle wyczekiwaną pizzę. Po chwili nasz głód zaspokoiła długo wyczekiwana pizza oraz jabłecznik, podarowany przez naszego duszpasterza.

Czujemy, że jesteśmy prawdziwie chrześcijańską rodziną! Pomagamy sobie w każdej sytuacji i darzymy się wzajemnym szacunkiem i życzliwością. Każdy może do nas dołączyć, do czego serdecznie zapraszam.

Tego samego dnia po południu, wolontariuszki po raz kolejny zawitały w częstochowskim Domu Dziecka, aby sprawić radość swoim małym przyjaciołom.

copyright @ siostry sercanki 2018
Wróć do spisu treści