2016/12/19 Dokąd pójdą Maryja i św. Józef? Adwent w Nowogradzie - Oficjalna strona sióstr sercanek

Przejdź do treści
W kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Nowogardzie Wołyńskim przez cały okres Adwentu na porannej Mszy Świętej roratniej  gromadzą się  dzieci z parafii, a także podopieczni Świetlicy Ziarenko, prowadzonej przez siostry sercanki. Dzieci codziennie losują figurki Maryi i św. Józefa, aby zabrać je na jeden dzień do swoich domów. Ta „pielgrzymka świętych” jest okazją do wspólnej modlitwy w rodzinach oraz mobilizacją do właściwego przygotowania się do Świąt Narodzenia Pańskiego.

Dla dzieci z nowogradzkiego przedszkola wielką atrakcją adwentowego oczekiwania była również wizyta św. Mikołaja. 19 grudnia 2016 r. w samo południe w świetlicy zawitał  długo oczekiwany dobrodziej. W tym roku ofiarodawcami 30 mikołajowych prezentów byli: Konsulat Generalny Rzeczypospolitej Polskiej w Winnicy, Wspólnota Nowe Jeruzalem oraz Urząd Miasta Bełchatowa.

Poniedziałkowe spotkanie zostało zaaranżowane przez s. Bernadettę Popadiuk, oraz s.p. Paschalisę Domską, s. Teresę Wiszniowską i s. Franciszkę Mielnicką.

copyright @ siostry sercanki 2018
Wróć do spisu treści