2016/12/23 Spotkanie opłatkowe z ks. kard. Dziwiszem - Oficjalna strona sióstr sercanek

Przejdź do treści
Narodzenie Jezusa w stajni to nie pomyłka, to nie przeoczenie niebios, ale wybór samego Boga - powiedział ks. kard. Stanisław Dziwisz do sióstr zakonnych podczas spotkania opłatkowego w krakowskiej Kurii Metropolitalnej 23 grudnia 2016 r.

Wśród przedstawicielek żeńskich rodzin zakonnych były również obecne siostry sercanki: m. gen. Olga Podsadnia i s. wik. Margerita Gruca, s. Eufrozyna Rumian, s. Germana Wysocka, siostry pracujące w Kurii Metropolitalnej oraz s. Doloroza Jeziorska.

W przeddzień Wigilii Narodzenia Pańskiego Ksiądz Kardynał podziękował siostrom za codzienną posługę wobec dzieci, młodzieży, chorych, ubogich i opuszczonych. Zachęcał też siostry, aby pomagały budować głębokie więzi społeczne wśród tych, do których są posłane. W swoim słowie wspomniał także o zbliżającym się Roku św. Brata Alberta, który rozpocznie się w Boże Narodzenie.

Obyśmy razem z Maryją i św. Józefem odkryli, że Boże Dzieciątko niczego nam nie zabiera, ale chce nas ubogacić swoim ubóstwem - dodał na koniec ks. kard. Stanisław Dziwisz.

copyright @ siostry sercanki 2018
Wróć do spisu treści