2016/12/30 "Nowy Rok bieży" – rekolekcje sylwestrowe - Oficjalna strona sióstr sercanek

Przejdź do treści
Od kilku lat bursa studencka prowadzona przez siostry sercanki przy pl. gen. Sikorskiego 13 w Krakowie, na przełomie Starego i Nowego Roku, staje się miejscem wzmożonej modlitwy, refleksji i oczywiście dobrej zabawy. Podobny klimat wytworzył się również podczas ostatnich rekolekcji sylwestrowych, które trwały od 30 grudnia 2016 r. do 2 stycznia 2017 r.

Tym razem w skupieniu uczestniczyło 11 dziewcząt i 4 siostry aspirantki. W rekolekcyjnej drodze towarzyszyli im ks. Andrzej Grodecki, s. Liliana Mozdyniewicz i s. Amanda Adamczyk.

W planie spotkania znalazło się miejsce zarówno na modlitwę i dzielenie się swoim doświadczeniem Boga, jak również na tańce, skecze i gry integracyjne. Sylwestrowy wieczór rozpoczął się pełną entuzjazmu zabawą, po której o godz. 23.00 uczestniczki zgromadziły się w kaplicy na wspólnej adoracji Najświętszego Sakramentu. O północy zabrzmiała radosna kolęda Nowy Rok bieży, która wprowadziła zebranych w Eucharystię. Podczas homilii ks. Andrzej podjął temat prostoty Boga, który z własnej woli wszedł w ludzką rzeczywistość, zamieszkał w sercu człowieka i stał się Bogiem bliskim, Bogiem urzekającym.

Pierwszy dzień roku 2017 był okazją do nawiedzenia bożonarodzeniowych szopek w krakowskich kościołach: najpierw u ss. sercanek przy ul. Garncarskiej, a następnie u ss. felicjanek na Smoleńsku, w Bazylice św. Franciszka z Asyżu, u oo. bernardynów i kapucynów oraz w kościele św. Piotra i Pawła. Po spacerze pełnym wrażeń nadszedł czas na kolędowanie, a potem na film pt.: Kwestia wiary.

Uczestniczki rekolekcji wspominają, że był to wyjątkowy czas w roku. Klimat, który się wytworzył warto zabrać ze sobą do zwykłej, szarej codzienności – dodają z przekonaniem.

copyright @ siostry sercanki 2018
Wróć do spisu treści