2017/01/19 Oto człowiek, który spełniał wolę Boga - Oficjalna strona sióstr sercanek

Przejdź do treści
W kościele NSPJ przy ul. Garncarskiej w Krakowie 19 stycznia 2017 r. obchodzono uroczystość św. Józefa Sebastiana Pelczara, Założyciela Zgromadzenia Sióstr Sercanek, która ze względu na 175. rocznicę jego urodzin miała w tym roku szczególny charakter.

Porannej Eucharystii o godz. 7.00 przewodniczył JE o. bp dr Łukasz Buzun OSSPE z Kalisza. Do koncelebry dołączyli ks. prof. Tadeusz Borutka, ks. kanclerz Andrzej Lichosyt, ks. dr Andrzej Wójcik i o. kap. Rafał Antoszczuk OFM Conv.

W słowie skierowanym do zgromadzonych w świątyni wiernych Ksiądz Biskup ukazał św. Józefa Sebastiana Pelczara jako człowieka o głębokim poczuciu własnej wartości, który w całym swoim życiu spełniał wolę Bożą.

Uroczystą Mszę Świętą o godz. 18.30 celebrował o. dr hab. Szczepan Praśkiewicz OCD z Wadowic wraz z ks. prof. Łukaszem Kamykowskim, ks. prof. Kazimierzem Panusiem, ks. dr. Józefem Morawą, ks. dr. hab. Damianem Wąskiem, o. kap. Rafałem Antoszczukiem OFM Conv i o. Jakubem Śpiewakiem SJ.

W homilii o. Szczepan przypomniał, że wielkim dziełem, jakie po sobie pozostawił bp Pelczar jest Zgromadzenie Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego. Zachęcał również do zgłębiania dzieł literackich św. Józefa Sebastiana, w których zawiera się całe bogactwo jego duchowości.

W uroczystościach, oprócz licznie zgromadzonych sióstr sercanek, wzięli udział również świeccy czciciele św. bpa Pelczara. Na wieczorną Eucharystię przybyli także przedstawiciele męskiej korporacji studenckiej Akropolia Cracoviensis, opierającej swą działalność na wartościach katolicko-narodowych, którzy chcą sobie obrać św. J. S. Pelczara za swojego patrona.

O muzyczną oprawę liturgii zatroszczył się chór sercański pod dyrekcją s. P. Ligii Bender.

Eucharystia, godz. 7.00
Eucharystia, godz. 18.30
copyright @ siostry sercanki 2018
Wróć do spisu treści