2017/01/19 Uroczystość św. J. S. Pelczara w Rzeszowie - Oficjalna strona sióstr sercanek

Przejdź do treści
Uroczystość św. J.S. Pelczara w Rzeszowie 19 stycznia 2017 r. połączyła na modlitwie i siostrzanym spotkaniu dwie sercańskie wspólnoty: domu prowincjalnego oraz sióstr posługujących w domu księży biskupów. Porannej Eucharystii, odprawionej w kaplicy domu prowincjalnego, przewodniczył i kazanie wygłosił ks. bp Jan Wątroba, ordynariusz rzeszowski, któremu towarzyszył jego sekretarz ks. Łukasz Hendzel.

W swym słowie ks. bp Jan wspomniał, że w uroczystość św. Józefa Sebastiana Kościół w swej liturgii daje nam najpiękniejsze teksty o miłości Boga i bliźniego. Tą miłością żył i głosił ją swoim życiem biskup przemyski św. Józef Sebastian Pelczar. Cokolwiek mówił i czynił to zawsze prowadziło do miłości. Pisał, że jeśli chcemy poznać miłość Bożą, która objawiła się w Jego dziełach to trzeba nam nieustannie kontemplować trzy wieczne pomniki miłości : żłóbek, krzyż i ołtarz. Chcemy przejąć się i przyjąć za swoje to jego nauczanie - podkreślił kaznodzieja - zwłaszcza przykład jego życia, w roku, którego hasło brzmi "Idźcie i głoście".

Po Eucharystii wszyscy uczcili relikwie św. Józefa Sebastiana, a następnie spotkali się na wspólnym świętowaniu, na które dołączyli ks. bp Kazimierz Górny i ks. bp Edward Białogłowski oraz ks. dr Wiesław Matyskiewicz . Śpiew kolęd zakończył nasze świętowanie.

copyright @ siostry sercanki 2018
Wróć do spisu treści