2017/02/05 Relikwie bł. Matki Klary w Brzezinach Śląskich - Oficjalna strona sióstr sercanek

Przejdź do treści
W 8. dniu nowenny przed wspomnieniem liturgicznym bł. m. Klary L. Szczęsnej - tj. 5 lutego 2017 r., miało miejsce wprowadzenie jej relikwii do kościoła parafialnego pw. Najśw. Serca Pana Jezusa w Brzezinach Śląskich. Wydarzenie to było odpowiedzią na prośbę jaką 20 stycznia br. do naszego zgromadzenia skierował w imieniu całej wspólnoty parafialnej jej ks. proboszcz Henryk Foik.

Do Brzezin Śląskich z relikwiami bł. m. Klary Szczęsnej w imieniu m. Olgi Podsadniej udały się s. wik. Margerita Gruca, s. Jadwiga Kupczewska oraz dwie postulantki Paulina Zajdel i Anna Gerstmann. Siostry włączyły się czynnie w liturgię Słowa, a także dzieliły się świadectwem na temat świętości Matki Klary - Apostołki Najśw. Serca Jezusowego.

Relikwie naszej Matki będą umieszczone w przylegającej do kościoła kaplicy wieczystej adoracji pw. Św. Małgorzaty Marii Alacoque obok relikwii św. J. S. Pelczara i innych 109 świętych czcicieli Serca Jezusowego.

To już kolejna miejscowość na mapie Polski, do której dotarły relikwie bł. Klary Szczęsnej, której wierni chętnie zawierzają swoją codzienność.
copyright @ siostry sercanki 2018
Wróć do spisu treści