2017/02/07 Naucz nas Matko Klaro tak wierzyć…wspomnienie bł. M. Klary Szczęsnej w Krakowie - Oficjalna strona sióstr sercanek

Przejdź do treści
Naucz nas Matko Klaro tak wierzyć,
naucz nas Matko Klaro tak kochać,
naucz kształtować tak życie całe,
by Serce Boże miało z nas chwałę.

Tymi słowami pieśni rozpoczęły się uroczystości ku czci bł. Matki Klary Szczęsnej 7 lutego 2017 r. w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa przy ul. Garncarskiej w Krakowie.

Porannej Eucharystii o godz. 7.00 przewodniczył o. Paweł Dybka OFM Conv wikariusz krakowskiego klasztoru św. Franciszka. Do koncelebry dołączyli: ks. prof. Kazimierz Panuś, ks. prof. Łukasz Kamykowski, ks. kanclerz Andrzej Lichosyt, o. Jakub Śpiewak SJ i o. Rafał Antoszczuk OFM Conv.

W homilii celebrans przedstawił duchową sylwetkę bł. Matki Klary wskazując w szczególny sposób na jej posłuszeństwo, roztropność, ubóstwo i pokorę, którymi odznaczała się w swoim codziennym życiu.

O godz. 18.00 zgromadzeni w sercańskiej świątyni czciciele bł. Matki Klary wraz z siostrami uczestniczyli w uroczystych Nieszporach, wprowadzających w wieczorną modlitwę dziękczynienia za dar świętego życia pierwszej sercanki. Mszę Świętą sprawowali o. Azariasz Jacek Hess OFM kustosz sanktuarium pasyjno - maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej, ks. kan. Stanisław Sudoł proboszcz Parafii pw. Najświętszego Salwatora w Krakowie i o. kapelan Rafał Antoszczuk OFM Conv.

Ojciec Kustosz mówiąc o cichości Matki Klary i jej wielkiej miłości do Bożego Serca, zaznaczył:
Błogosławiona Matka Klara zrozumiała w prostocie swego serca, całkowicie oddanego Bogu, że nie ma innego źródła pokoju i nie ma innego źródła pokrzepienia i ukojenia poza Sercem Boga.(…) W Nim złożyła całą swą nadzieję. To jest właśnie klucz do zrozumienia i odczytania jej świętości. To zaproszenie dla każdego z nas.

Uroczyste obchody wspomnienia Współzałożycielki Zgromadzenia Sióstr Sercanek, a zarazem 101. rocznicy jej narodzin dla nieba zakończyły się uczczeniem relikwii Błogosławionej. Świąteczną liturgię ku czci Matki Klary ubogacił śpiew chóru sercańskiego pod kierunkiem s. p. Ligii Bender.

copyright @ siostry sercanki 2018
Wróć do spisu treści