2017/02/11 "Dotyk przyjaźni" - dzień skupienia w Częstochowie - Oficjalna strona sióstr sercanek

Przejdź do treści
Prawdziwa przyjaźń, Boże Miłosierdzie i odkrywanie piękna własnego serca to główne treści, nad którymi pochylały się dziewczęta zgromadzone na dniu skupienia w częstochowskim klasztorze sióstr sercanek przy ul. Spadzistej 15, w sobotę 11 lutego 2017 r. Spotkanie poprowadzili ks. Tomasz Chrzęstek, wikariusz Parafii pw. św. Antoniego z Częstochowy, oraz s. Liliana Mozdyniewicz i s. Amanda Adamczyk. Sześciu dziewczętom z Częstochowy i okolic towarzyszyły również siostry postulantki z Krakowa: s. Paulina Zajdel i s. Anna Szlachta.

Eucharystia, osobista refleksja, wspólnotowe dzielenie się doświadczeniem przyjaźni z Bogiem, a także dobra zabawa połączona z bibliodramą pt.: "Miłosierny Samarytanin" to uroki sobotniego dnia skupienia.

Podczas tego spotkania poruszyła mnie tajemnica przyjaźni Adama z Bogiem, o której mówił ksiądz Tomasz w swojej konferencji - wspomina jedna z uczestniczek duchowej odnowy. Prawdziwy przyjaciel potrafi powiedzieć prawdę o nas samych. Możemy się w nim przeglądać jak w zwierciadle i zawsze liczyć na jego pomoc w poznawaniu swoich zalet i słabości. Przyjaźń to dążenie do wspólnego celu.

Na kolejne rekolekcyjne spotkanie dla dziewcząt zapraszamy do Biecza w dniach 19-21 lutego br. Szczegóły na www.barka.sercanki.org.pl.

copyright @ siostry sercanki 2018
Wróć do spisu treści