2017/04/19 Miejsce to wybrał Pan… 100-lecie istnienia Domu pw. Matki Bożej Anielskiej w Przemyślu - Oficjalna strona sióstr sercanek

Przejdź do treści
[image:image-1]Obchody setnej rocznicy powstania klasztoru Sióstr Sercanek przy ul. Biskupa Pelczara 2 w Przemyślu miały miejsce 19 kwietnia 2017 r. Uroczystą Eucharystię w kaplicy domowej sprawowali: ks. abp Adam Szal, ks. abp senior Józef Michalik oraz dziewięciu kapłanów archidiecezji przemyskiej.

W dziękczynieniu za wszystkie łaski, płynące z Bożego Serca na ten dom i posługujące w nim siostry, uczestniczyły: m. gen. Olga Podsadnia z zarządem, Matki Prowincjalne, siostra Delegatka z Ukrainy i kilkanaście sióstr ze wspólnot w Przemyślu, Rzeszowie, Krakowie i Łęgu Tarnowskim. Na uroczystości był również obecny prezydent miasta Przemyśla p. Robert Choma.

Ten dom jest nam bardzo bliski. Od 34 lat służy przede wszystkim formacji. Jest to miejsce szczególne, ze względu na to, że znajduje się w bliskości relikwii św. Józefa Sebastiana Pelczara - powiedziała w okolicznościowym wywiadzie z Radiem FARA przełożona generalna Zgromadzenia m. Olga Podsadnia.

Po Mszy Świętej i uroczystym obiedzie s. as. Wiktoria Bogusz odczytała referat przygotowany przez s. Jadwigę Kupczewską na temat historii stuletniego domu w Przemyślu.

15 kwietnia 1917 r. na przemyskiej "Górce" uformowała się pierwsza wspólnota sercańska, która była odpowiedzialna za organizację i prowadzenie szkoły gospodarczej pw. Najśw. Serca Jezusowego - czytamy w artykule s. Jadwigi Kupczewskiej.

Cały artykuł można znaleźć tutaj.

audio © Radio Fara:
Homilia ks. abpa Adama Szala.
00:00
Podziękowanie M. Olgii Podsadnia, przełożonej generalnej.
00:00
Rozmowa z M. Olgą Podsadnia, przełożoną generalną.
00:00
Podziękowanie s. przeł. Joanny Wolak.
00:00
foto © Stanisław Gęsiorski:
copyright @ siostry sercanki 2018
Wróć do spisu treści