2017/04/28 "Zostawiamy kanapy! Idziemy!" – rekolekcje dla młodzieży w Jaśliskach - Oficjalna strona sióstr sercanek

Przejdź do treści
Słowa papieża Franciszka, zachęcające do pozostawienia "wygodnych kanap" codzienności stały się prawdziwym wyzwaniem dla młodzieży przeżywającej w dniach 28-30 kwietnia sercańskie rekolekcje w Jaśliskach. Ostatni weekend kwietnia był dla 17 osób, pochodzących głównie z Podkarpacia, okazją do pogłębienia więzi z Bogiem i drugim człowiekiem oraz impulsem do konkretnego zaangażowania się w życie Kościoła.
 
Młodzieży towarzyszył ks. Marcin Duplaga z Rzeszowa, który sprawował Eucharystię i głosił konferencje, a także s. Amanda Adamczyk z Częstochowy, s. p. Klemensa Strzępek i s. Bonita Sajnóg oraz pozostałe siostry sercanki z jaśliskiej wspólnoty. W gronie organizatorów spotkania znalazły się również Paulina Lęcznar i Karolina Wotlińska - animatorki z Rzeszowa.

Podstawą rekolekcyjnych rozważań było jedno z wezwań litanijnych: Serce Jezusa – dobroci i miłości pełne. Podczas skupienia s. Amanda zaprezentowała młodzieży powstającą przy Zgromadzeniu Sercańską Rodzinę Świeckich, a ze szczególnym uwzględnieniem wspólnoty Młodzieży Sercańskiej.

Uczestnicy rekolekcji wspominają, że był to czas otwierania się na obecność Boga w Najświętszym Sakramencie i powierzenia się Jego woli, a także zbliżenia się do wspólnoty, szczególnie w godzinie świadectw, które płynęły z głębi tych młodych serc, poruszonych Bożą łaską i ludzką życzliwością.

copyright @ siostry sercanki 2018
Wróć do spisu treści