2017/05/01 Wspólnota SRŚ z Warki na pielgrzymce śladami Biskupa Pelczara - Oficjalna strona sióstr sercanek

Przejdź do treści
Wspólnota SRŚ z Warki na pielgrzymce śladami Biskupa Pelczara


W dniach 1-2 maja 2017 r. grupa modlitewna Sercańskiej Rodziny Świeckich z Warki wyruszyła do miejsc związanych z życiem św. J.S. Pelczara.
 
Pielgrzymi pod duchową opieką s. Petronii Cieślak nawiedzili najpierw Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Leżajsku, a następnie udali się do Przemyśla. W mieście szczególnie drogim Założycielowi sercańskiej rodziny zakonnej s. Floriana Leśnicka oprowadziła gości po bazylice archikatedralnej i muzeum im. św. Józefa Sebastiana Pelczara, opowiadając przy tym w barwny sposób historię poszczególnych eksponatów muzealnych. Po tej intelektualnej uczcie pielgrzymi udali się do klasztoru na "Górkę" gdzie zostali serdecznie przyjęci przez nowicjacką wspólnotę. Kolejnym punktem na pielgrzymim szlaku było Sanktuarium Matki Bożej Kalwaryjskiej w Kalwarii Pacławskiej gdzie uczestniczyli w Apelu Jasnogórskim                      o godz. 21.00.

W drugim dniu pielgrzymki wyruszyli do korczyńskiego Sanktuarium Biskupa Pelczara, po którym oprowadził ich ks. kan. Edward Sznaj, proboszcz parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski. Ksiądz Kustosz przedstawił gościom życie św. Józefa Sebastiana Pelczara, jego duchową sylwetkę oraz historię powstania sanktuarium. Pielgrzymi odwiedzili również siostry sercanki w Domu pw. św. Józefa. Ostatnim miejscem majowej wyprawy był Dom Prowincjalny w Rzeszowie, a zwłaszcza mieszczący się w nim Dom Samotnej Matki i Okno Życia. Członkowie wspólnoty SRŚ z Warki zostali serdecznie przyjęci przez siostry i z wielkim zainteresowaniem wysłuchali s. Dominiki Jędrzejczyk, która opowiedziała o prowadzonym przez Zgromadzenie dziele.

copyright @ siostry sercanki 2018
Wróć do spisu treści