2017/05/14 Sercańska niedziela ewangelizacyjna w Lubowidzu - Oficjalna strona sióstr sercanek

Przejdź do treści
Sercańska niedziela ewangelizacyjna w Lubowidzu


14 maja w Parafii pw. św. Andrzeja Apostoła w Lubowidzu odbyła się sercańska niedziela ewangelizacyjna. Siostra Amanda Adamczyk i siostra Rozaria Adamiec z Częstochowy przedstawiły zebranym w świątyni wiernym ideę Sercańskiej Rodziny Świeckich, opartą na duchowości św. Józefa Sebastiana Pelczara i bł. Matki Klary Szczęsnej, pochodzącej z tej właśnie parafii.
 
Siostry przybliżyły historię kultu Najświętszego Serca Jezusowego i wyjaśniły na czym polega struktura wspólnoty SRŚ powstającej przy Zgromadzeniu Sióstr Sercanek.

Ks. Grzegorz Ślesicki, wikariusz parafii w Lubowidzu, a zarazem duchowy opiekun powstającej wspólnoty zaznaczył, że ruch nastawiony jest na działalność charytatywną, aby dzieci młodzież, a także dorośli mieli sposobność do duchowego rozwoju, poprzez czynną miłość bliźniego na wzór założycieli sercańskiej rodziny zakonnej.

Spotkania formacyjne będą się odbywać co tydzień, a  jeden raz w miesiącu członkowie SRŚ będą wspólnie przeżywać Eucharystię i adorację Najświętszego Sakramentu.

W niedzielę cała wspólnota parafialna modliła się wraz z siostrami o ożywienie kultu Serca Bożego w rodzinnych stronach bł. Matki Klary Szczęsnej.

foto © ks. Grzegorz Ślesicki
copyright @ siostry sercanki 2018
Wróć do spisu treści